RECENZJE

Dismemberment Plan
Emergency & I

1999, DeSoto 9.7

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KUPUJCIE PŁYTĘ EMERGENCY & I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZESPOŁU DISMEMBERMENT PLAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


1. WWW.AMAZON.COM:
$13,27 (za płytę) + $6 (przesyłka) = $19,27 = ok. 80 zł
2. WWW.AMAZON.CO.UK:
Ł10 (za płytę) + Ł1,70 (przesyłka) = Ł11,70 = ok. 72 zł
3. WWW.INSOUND.COM:
$13,28 (za płytę) + $8,50 (przesyłka) = $21,78 = ok. 91 zł


Co jest, kurwa??? Co tu się w ogóle dzieje??? Jak to jest w ogóle możliwe??? Komuś coś się chyba popierniczyło!!! Przecież ta płyta jest zajebista!!! Co się dzieje na tym świecie??? Ludzie, obudźcie się, póki czas! Alternatywa zdycha! Kiedy ostatni raz słyszeliście ROCKOWĄ płytę, która by was rozcięła na pół, powaliła na ziemię, zakręciła w głowie i przekazała dosłownie każdy gram zawartej w sobie energii??? Wiem co powiecie. Tak, tak, dokładnie tak. To było w 1991 roku, to była Nirvana, to było Nevermind. Od tego czasu nikt nie miał w sobie takiego daru. Hm? Aż pojawiło się The Dismemberment Plan.

W przeciwieństwie jednak do Nirvany, nasi bohaterowie pławią się w morzu niespotykanie inteligentnych nieregularności i kontrastów, po prostu bawią się strukturami rytmiczno-harmonicznymi. Nie tracąc przy tym nieziemskiej zajadłości i werwy. Ci ludzie dysponują całą paletą muzycznych barw, tworząc z nich niepowtarzalne kompozycje. Są jeszcze genialne, ale to genialne teksty, które mimowolnie kompromitują większość rockowych autorów. No i wreszcie – ta piorunująca mieszanka brzmi oryginalnie jak nic innego przedtem. Czy trzeba czegoś więcej?


Więcej informacji o płycie, zespole i całej tej muzyce otrzymacie klikając na mój podpis poniżej i wysyłając do mnie maila z zapytaniem, dzieci!

Borys Dejnarowicz    
17 października 2001
BIEŻĄCE
Ekstrakt #2 (kwiecień-grudzień 2022)
Wywiad z Jasonem Pierce'em