RECENZJE

Creed
Weathered

2001, Wind Up 0.3

Trudno jest pisać o dokonaniach tego zespołu. Przede wszystkim dlatego, że przebrnięcie przez płytkę Weathered stanowi nie lada wyzwanie. Grupa ta zawsze przyprawia mnie o lekki ból wątroby. Żeby nie wypluć wnętrzności w czasie przesłuchania, wymyśliłem sobie śmieszną zabawę. Zauważyliście, że wokalista koniecznie chce być uznany za klon frontmana Pearl Jam? Postanowiłem mu w tym pomóc unaoczniając wszystkie błędy i niedociągnięcia oraz podsuwając metodę naprawienia. Skoro Vedder zapomniał zgłosić się do urzędu patentowego wszystko przebiega jak najbardziej legalnie.

1. Po pierwsze i najważniejsze – jak słusznie zauważyła moja przyjaciółka – nasz bohater dysponuje twarzą i spojrzeniem zbitego kundla. I mówię to bez cienia złośliwości, na zdjęciach widać to jak na dłoni. Porównanie z kundlem jest nadzwyczaj udane. Dla niepoznaki, żeby wyglądać jak Ed, koleś urządził sobie podobną fryzurę i dopasował kolor włosów. To trochę ratuje sytuację, ale mnie nie przechytrzy.

– Sugerowane rozwiązanie: Nie może być innej możliwości niż zgłoszenie się na zabieg do doktora Lubicza z telenoweli Klan w celu wyrzeźbienia sobie japy na podobieństwo pierwowzoru.

2. Odnotowuję, że klon obnosi się z wielkim tatuażem na ramieniu. Takie niedopatrzenie jest niedopuszczalne, z moich wiadomości wynika, że oryginalny egzemplarz nie posiada tego typu emblematów na ciele.

– Sugerowane rozwiązanie: Bolesne jak cholera, ale jedyną formą rozwikłania problemu jest w tym przypadku zdarcie tatuaży. Przypomina mi to sytuację z tym gwiazdorem, który wyrył sobie niegdyś na członku znaczek, przy wzwodzie formujący się w adekwatnie dowcipny napis w rodzaju "cock". Ciekawe co zrobił, kiedy żarcik przestał go już śmieszyć.

3. Zdecydowanie nie podobają mi się dziwne skłonności tego jegomościa do częstego prezentowania swojej włochatej klaty. Prawdopodobnie Scott posiada tylko jedną koszulę i zmuszony jest paradować nago za każdym razem kiedy znajdzie się ona w pralni.

– Sugerowane rozwiązanie: Porządny zestaw koszul flanelowych.

4. Tego typu błędy nie powinny przydarzać się profesjonalistom. Na Weathered tych czterech matołków momentami się zapomina i zamiast z Pearl Jam zaczynają zrzynać z Soundgarden.

Michał Zagroba    
7 marca 2002
BIEŻĄCE
Ekstrakt #2 (kwiecień-grudzień 2022)
Wywiad z Jasonem Pierce'em