PLAYLIST

inc. no world
"The Wheel"

7.5

Bracia Aged po dość lakonicznej wiadomości sprzed miesiąca zwiastującej nowe ruchy, przechodzą do konkretów. Po pierwsze, goście naprawdę znów zmienili nazwę i do inc. należy teraz dopisywać no world, ale co ważniejsze, podzielili się nowym utworem, który obok zeszłorocznego "A Teardrop From Below", godnie zapowiada nadchodzące wydawnictwo. Oczywiście nie jest do końca pewne czy oba kawałki znajdą się na najnowszym albumie zespołu, ale z całą pewnością potwierdzają wysoką formę Amerykanów i pozwalają czekać na więcej bez większych obaw o jakość materiału.

Artyści w "The Wheel" po raz kolejny kreują tę specyficzną, magiczno-intymną atmosferę, jednak wydaje się, że tym razem używają nieco skromniejszych środków wyrazu. Numer oparty jest na hipnotycznym, powtarzanym w kółko, gitarowym motywie i z początku wyciszonych, niemal mówionych wokalach Andrew. Do pierwszego zetknięcia z refrenowym hookiem można się więc rozmarzyć. Po obrazowym "So I lay my body on the wheel, spin it around", numer nabiera trochę mroczniejszego kontekstu, ale dalej utrzymuje ciekawość, kontrastując niepokojącą treść z opanowaną formą, której spokoju nie zakłócają nawet gitarowe solówki i rozbiegane zakończenie utworu.

Amerykanie pozostają więc w dalszym ciągu bez słabego punktu w swoim dorobku i jeśli potwierdzą formę na zapowiedzianym na najbliższe miesiące albumie, bez wątpienia spotkamy się jeszcze z nimi przy tegorocznych podsumowaniach.

Stanisław Kuczok    
3 czerwca 2016
BIEŻĄCE
Porcys's Guide to Polish YouTube: 150 najśmieszniejszych plików internetowych
Ekstrakt #2 (kwiecień-grudzień 2022)