IMPREZY
Siódma edycja Avant Art Festival

Siódma edycja Avant Art Festival

7 października 2014 - Impart, Sala Teatralna - Wrocław Ryoji Ikeda, datamatics [ver.2.0]
(koncert World Music Days w ramach AAF)
bilety: 20 pln (przedsprzedaż) / 30 pln (w dniu koncertu)
8 października 2014 - CeTA - Wrocław "My name is nobody" performance z muzyką Frano Durović by Dawid Lorenc, Bartek Szlachcic
(koprodukcja festiwali Avant Art i World Music Days, producent: Kostas Georgakopulos)
Performance World Music Days w ramach AAF
wstęp wolny
9 października 2014 - Impart, Sala Teatralna - Wrocław Zeitkratzer feat Keiji Haino - “Tribute to Lou Reed “
(koncert World Music Days w ramach AAF)
bilety: 20 (przedsprzedaż) / 25 (w dniu koncertu)
10 października 2014 - Eter - Wrocław Peaches
(koncert World Music Days w ramach AAF)
bilety: 60 pln (przedsprzedaż)
11 października 2014 - Impart, Sala Teatralna - Wrocław Supersilent feat John Paul Jones
(koncert World Music Days w ramach AAF)
bilety: 30 pln (przedsprzedaż) / 40 pln (w dniu koncertu)
12 października 2014 - Firlej - Wrocław 19:00 Poino Staer
bilety: 15 pln (przedsprzedaż) / 20 pln (w dniu koncertu) 22:00 Keiji Haino & Stephen O'Malley
(koncert World Music Days w ramach AAF)
bilety: 20 pln (przedsprzedaż) / 25 pln (w dniu koncertu)
16 października 2014 - CeTa - Wrocław "In Between / Words and Music Destroyer" by Cezary Duchnowski, Kostas Georgakopulos, Paweł Romańczuk, Maciej Walczak
(projekt w ramach Polish/Turkish Avant Art)

Fire! (Mats Gustafsson, Mariam Wallentin, Martin Hederos, Johan Berthling, Andreas Werliin)
bilety: 20 (przedsprzedaż) / 25 (w dniu koncertu)
17 października 2014 - Dworzec Świebodzki - Wrocław Les Urbaines Festival showcase, curated by Patrick de Rham: Syndrome WPW
AVE EVA
"Silver" performance by Marie Caroline Hominal
Dimlite / Dim Grimm
Unleashed Ethernalhood - DJ set
bilety: 10 (przedsprzedaż) / 15 (w dniu koncertu)
18 października 2014 - Firlej / Dworzec Świebodzki - Wrocław 20:00
The Nest ; ZS
bilety: 10 (przedsprzedaż) / 15 (w dniu koncertu)

22:00 DJ Salaud aka Franz Treichler; Forest Swords ; Haxan Cloak
bilety: 25 (przedsprzedaż) / 30 (w dniu koncertu)

Karnety na Avant Art Festival (z wyjątkiem filmów) 125 pln.

Karnety na wydarzenia filmowe w ramach Avant Art Festival 60 pln.

Sprzedaż biletów: http://biletin.pl/pl/event,show,2531,avant-art-festival-2014.html

Wkrótce także w ticketpro.

Ponadto w programie showcase'y festiwali: IN-EDIT (Barcelona International Music Documentary Film Festival) oraz LUFF (Lausanne Underground Film and Music Festival) w ramach 3. Avant Art Film we wspólpracy z Kinem Nowe Horyzonty.

Podczas dwunastu festiwalowych dni będzie można zobaczyć i usłyszeć między innymi pochodzącego z Japonii Ryojiego Ikedę – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej światowej muzyki elektronicznej. Kolektyw Zeitkratzer – wieloosobowy ensemble, który w swoich poszukiwaniach łączy dorobek akademickich kompozytorów z najbardziej awangardowymi i alternatywnymi gatunkami wystąpi razem z japońskim mistrzem gitarowego eksperymentu Keiji Haino, by wspólnie wykonać jedno z najważniejszych dzieł XX-wiecznej awangardy, Metal Machine Music skomponowane przez Lou Reeda. Keiji Haino pojawi się we Wrocławiu także w duecie z amerykańskim magiem gitarowych dronów, Stephenem O'Malleyem. Jeden z najsłynniejszych norweskich zespołów improwizacyjnych, Supersilent, połączy na avantartowej scenie siły z legendarnym basistą Led Zeppelin, Johnem Paulem Jonesem. Poza koncertami organizowanymi we współpracy z ISCM WORLD MUSIC DAYS usłyszymy także m.in. pochodzącą z Norwegii supergrupę Fire! pod wodzą znanego z The Thing Matsa Gustafssona. Najnowsze trendy w muzyce elektronicznej zaprezentują takie projekty jak brytyjski Haxan Cloak, szwajcarski Dimlite, niemiecki The Nest, pochodzący z Wielkiej Brytanii Forest Swords czy szwajcarskie Syndrome WPW. Ze specjalnym setem dj-skim wystąpi Franz Treichler, założyciel i lider jednego z najważniejszych zespołów elektronicznego rocka, The Young Gods. 


Jednym z przedsięwzięć przygotowanych specjalnie na tegoroczny Avant Art i wyprodukowanych przez festiwal jest In Between – word and music destroyer – multidyscyplinarna instalacja z elementami żywej muzyki, światła, sztuki video, scenografii, specjalnie zbudowanych instrumentów oraz instalacji złożonej z 12 głośników. In Between zostanie także zaprezentowany w listopadzie w Turcji w ramach Polish/Turkish Avant Art, międzynarodowego projektu, którego pierwsza odsłona miała miejsce w maju tego roku w Stambule i Izmirze. Jednym z projektów performatywnych będzie spektakl Silver w wykonaniu wybitnej francusko-szwajcarskiej choreografki Marie Caroline Horminal. To tylko część z kilkudziesięciu artystów, których występy, pokazy i spektakle złożą się na program tegorocznego Avant Art Festival.


Jak co roku w ramach festiwalu odbędzie się Avant Art Film – trzecia edycja prezentacji filmów o muzyce i sztuce w Kinie Nowe Horyzonty. W tym roku to aż 12 filmów kuratorowanych przez twórców IN-EDIT, największego na świecie festiwalu poświęconego prezentacji dokumentów na temat muzyki oraz przez organizatorów LUFF, szwajcarskiego Lausanne Underground Film and Music Festival. Na Avant Art Festival zagoszczą też artyści pochodzący ze Szwajcarii skupieni wokół odbywającego się w Lozannie już od prawie dwudziestu lat festiwalu sztuki współczesnej Les Urbaines.


Tegoroczna edycja AVANT ART FESTIVAL jest częścią ISCM World Music Days, festiwalu muzyki współczesnej, powołanego do życia przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki Współczesnej – jedną z najważniejszych międzynarodowych organizacji promujących muzykę współczesną. Postawa programowania Avant Art Festival pozostaje jednak bez zmian. Nadal jest to przegląd najnowszych trendów i odkryć na gruncie muzyki, sztuk wizualnych i działań performatywnych nastawiony na inicjowanie i międzynarodowych przedsięwzięć kolaboracyjnych – mówi Kostas Georgakopulos, dyrektor festiwalu.


Więcej informacji już wkrótce!

Redakcja Porcys    
8 sierpnia 2014
BIEŻĄCE
Porcys's Guide to Polish YouTube: 150 najśmieszniejszych plików internetowych
Ekstrakt #2 (kwiecień-grudzień 2022)