INNE - PORCAST

Zeus
"Wracam Tu Bo Nagrałem Drugi Album"

Wraz ze swoim drugim legalem Zeus wraca do gry, a przy tym debiutuje na łamach tego serwisu. Nawet mi nie wstyd za taki obrót spraw, bo sprawdzone single z Co Nie Ma Sobie Równych nie porywały a takie "Jestem Tu" to nawet trochę odrzucało. Mimo to jestem albo mało zapracowany, albo mało pamiętliwy, bo singel promujący Album Zeusa sprawdziłem z ochotą. No i kurde, jest nieźle.

Stara prawda mówi, że trudno położyć kawałek, gdy ma się kozacki sampel. A tutaj stary, funkowy wymiatacz: "I'll Keep My Light In My Window", więc o porażkę jeszcze ciężej. I tej tu nie zaznamy, ale nie tylko z powyższej przyczyny – oddajmy Zeusowi, co boskie. Rutkowski nawija szybko, sprawnie i wyraźnie a zwrotki "Wracam Tu Bo Nagrałem Drugi Album" niosą celne spostrzeżenia na temat mainstreamowego hip-hopu nad Wisłą ("Co się dzieje w tych głowach, rozkmiń / Im rzadziej na blokach, tym bardziej groźni").

Na koniec łyżka dziegciu, w postaci obserwacji, że wyśmiewanie przesadnego wpływu promocji jest ryzykowne, gdy samemu tworzy się "Poranki z Zeusem" i inne takie. Ale może póki co wymagajmy od raperów dobrych kawałków – Zeus takowy nagrał, więc "mamy zgodę" i czekamy na Andersena.

Jan Błaszczak    
30 listopada 2009
BIEŻĄCE
Relacja: Tauron Nowa Muzyka 2019
SkeptaIgnorance Is Bliss