INNE - PORCAST

Sztab Grzegorza Napieralskiego
"Są Nas Miliony"

Pretendenci do "prezydenckiego fotela" od początku "kampanii" starymi sposobami robią wszystko, żeby "zachęcić" swoich potencjalnych "wyborców" do "głosowania". "Kandydat" Komorowski plącze się podczas "wystąpień" publicznych. "Kandydat" Kaczyński "robi to", co przed poprzednimi wyborami nieco innego rodzaju robili jego oponenci. "Kandydat" Korwin-Mikke robi to co zwykle. Kandydat Lepper niczego "się nie boi". "Media" aż kwiczą. Ot, zwyczajne "wybory prezydenckie", gdyby nie dwa "czynniki": okoliczności oraz "Kandydat" Napieralski.

Z "wykształcenia" politolog, od początku swojej "kariery" chcący uchodzić za postępowy głos całego "przekroju klasowego", Grzegorz N. na każdym kroku podkreśla "ważkość" "Sieci" (a konkretnie kanałów komunikacyjnych użytkowanych przez tak zwane dzieci Neostrady - nie jest to fakt bez znaczenia, bowiem jaka Neostrada, takie dzieci), dostępności, szybkości, rozwoju i "nie wiadomo czego jeszcze". Cytując pewnego "znanego" warszawskiego "poetę": "nie mi to oceniać". Całe to zaplecze aktywności medialnej byłoby o "kant (...) rozbić", gdyby nie ich kondensacja, spigulenie w formie dwóch "oficjalnych" "piosenek" wyborczych. Pierwszą znamy i o jejku, była całkiem zabawna. Dawała się do "czegoś" "odnieść", stanowiła całkiem obiecujący "wstęp do planu" szkicu potencjalnego "hitu" hip-hopolowego. Tym razem jednak obcujemy z czymś idącym jeszcze dalej – czymś dodatkowo uposażonym w dwie laski szalejące w nieznanym mi parku. Zatem: wideoklip.

"Są Nas Miliony" to długo wyczekiwana druga część dyptyku sztabowo-wyborczego Grzegorza Napieralskiego; utwór w "stylu dance". Jest to bardzo "nowoczesna" i "wpadająca w ucho" piosenka "z nutą gitary", mająca swoje źródło w eurowizyjnych aspiracjach 2sisters. Niestety dla blond bliźniaczek "Come On" przepadło dosyć łatwo. Teraz, w odnowionej odsłonie robi "prawdziwą" "karierę" w internetach. Dość nachalne nawiązania w zwrotkach do uroczo psychotycznych wokaliz Ramony Rey wiosny nie czynią, ale delikatne zmiany w "budowie" tychże zwrotek już tak. Schowano także przypałowy eurotrashowy mostek, uwydatniono gitarę. I tekst nowy chyba też jest.

posłuchaj »

Mateusz Jędras    
12 czerwca 2010
BIEŻĄCE
Relacja: Tauron Nowa Muzyka 2019
SkeptaIgnorance Is Bliss