INNE - PORCAST

RH+
"Po Prostu Miłość"

Jakiś tydzień temu, późnym już wieczorem jechałam sobie autobusem przez Rondo Stachurskiego, yyy Starzyńskiego, gdy nagle wszedł do mego pojazdu poważny dresiarz w kapturze i usiadł nieopodal. Nie minęło wiele czasu nim okazało się, że pod kapturem ma swojego ipoda ten nasz koleżka i że nie zawaha się go użyć na cały regulator. Proszę zgadywać, czego młody człowiek słuchał? Nie, nie Hemp Gru, nie Molesta ani też nie dyskoteka każdego człowieka. Przez pół godziny drogi "Jak Anioła Głos" zespołu Feel na repeacie, moi kochani. Tak, w autobusie linii 101 powstała nowa subkultura, pod którą latami zakładało podwaliny nieco bardziej zróżnicowane, a zarazem wyspecjalizowane hiphopolo: subkultura emo-dres. Zapamiętajcie: w tym sezonie emo-dres is the new izo-rave. I od tego historycznego incydentu w 101, którego moja skromna osoba była świadkiem, wydarzenia potoczyły się już lawinowo. Nie dalej jak parę dni temu otrzymujemy od redaktora Waśki link do utworu "Po Prostu Miłość" grupy emo-dres RH+. Podmiot liryczny, z refleksyjnie nasuniętą na oczy czapką (odpowiednik emo-grzywki?) (a widzieliście już Radzia w jamajskiej czapce?), w ciemności przerywanej jedynie paroma światłami miasta (to te okrągłe lampy z Ikei?) wyznaje uczucia. Akcja rozgrywa się na tle balladowych, bardzo smutnych dźwięków, które oscylując między wspomnianym Feelem, Doniem a Szymonem Wydrą wyrażają różne emocje oraz smutek. Słowa przedzierają się dzielnie przez flaki z olejem powkręcane obficie w nuty i klucze wiolinowe: "Jezu, to znowu się stało / Zakochałem się, aż mnie cos zabolało / Tylko z daleka jej ciało / A sam widok to dla mnie za mało". Jezu, aż chce się dopisać dalszy ciąg! Ale został on już dopisany: "Kocham Cię moimi myślami / Całymi dniami, i nocami [...] / Złączymy się w parę jedną / Będziemy przykładem miłości na pewno [...] Zostawiasz mnie samego/ Rzuciłaś mnie – dla innego / Jak mogłaś, odejść z tamtym / Ja teraz płaczę - nie jestem taki twardy". Widzicie? Wyskakujcie z grzywek i rurek – dresy w dłoń, czapki na skroń!

PS: Pozwólcie, że wyrażę emocje: zazdroszczę redaktorowi Waśce prywatnego komentarza do "Po Prostu Miłość" – "w zasadzie mógłby [porcast] się składać wyłącznie z jednego z komentarzy zamieszczonych pod nagraniem na Youtube: worek122 (1 week ago) jezu!!!!! czemu mu kurwa nie dałeś szansy?". Nie przegonię tego, ale mogę spróbować dokonać szerszego wyboru komentarzy. Więc niech przemówi naród. Jeśli komuś się chce poczytać, to miłej lektury.

Najpierw więc szybko rozprawmy się z krytykantami:

rygory (3 days ago) „wiesz co ty wogule nie masz uczuć i jesteś z przedszkola bo napewno byś lepiej nie zaśpiewał”

bednar1888 (5 days ago) „Ta piosenka jest boska a jak ktoś tak niew uwarza to niech się wypcha”

I dalej...

rarradd (1 month ago) „a ja wam powiem ze stara wersja tej piosenki jest duzo lepsza, bardziej rockowa a nie jakas tam popowa i gladka... stare RH+ rox!”

Marilynus (2 weeks ago) „do tych co pisza ze tekst slaby - dla was chyba piosenka musi byc o dziwkach,szmalu,jaraniu jazzu i o szybkich brykach. Moim zdaniem piosenka jest prosta ale jednoczesnie zawiera naprawde duzo. Wczoraj 3 razy pod rzad sluchalem tej piosenki az do mnie dotarlo - zrozumialem czemu ta piosenka tak mi sie podoba. Tekst zgadza sie calkowicie z moja sytuacja ostatnio ... "rzucilas mnie dla innego...":(:(:( pozdro”

negrozn2 (2 days ago) „Moim zdaniem poprzednia wersja lepsza, bardziej żywsza

oibaf0891 (4 weeks ago) guwno! ihihihihih”

PS2: Właśnie zauważyłam, że ktoś założył na forum wątek "Dlaczego niektórzy wciąż noszą czapkę na głowie?". To nie może być przypadek...

posłuchaj »

Zosia Dąbrowska    
21 maja 2008
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019