INNE - PORCAST

Ramona Rey
"Lubię Cię (Ricardo Villalobos remix)"

Nieeee znowu. Ramona Rey to jest temat do serwisu badającego związek między okresami wzmożonej aktywności UFO, a Mundialem; nie portalu muzycznego. Do dziś komisja złożona z niezależnych ekspertów bada jak można na okładce debiutanckiego albumu Ramona Rey zeszłego roku usadawiać ponętną kusicielkę na muszli klozetowej ? Jak można wsadzić singla zajmującego zaszczytne drugie miejsce na liście Polish Goodshit 2005 c-rapera, Sztyka, zaciągającego jak bosman po beczce syntetycznego rumu w Tajlandzkim burdelu, że o tekstach przejrzystych jak Zwoje znad Morza Martwego nie wspomnę.

Ale w końcu stało się, koniunkcja planet zmieniła się, ktoś przebłagał Swaróga czy tam innego Swarożyca łubianką prawdziwków, albo po prostu jakiś decydent z wytwórni fonograficznej wpadł na dobry pomysł bo oto okazuje się, że sam pan-minima-techno Ricardo Villalobos zremisował nam tutaj utwór "Lubię Cię" z nadchodzącego krążka Ramony (premiera jeszcze w tym roku). Huraaa, wiwat, odkorkujmy szampana... Zaraz czemu tu tak pusto? Halooo jest tam kto? Bo wiecie, mamy mały sukces... Sięgając pamięcią wstecz, przypominam sobie tylko jedno wydarzenie podobnego kalibru, kiedy to sampel z piosenki Czesława Niemena, pojawił się w kawałku Chemical Brothers. U nas fakt ten urósł do rangi urban legend, a przeciętny słuchacz nie władający językiem kiełbasy (albo dajmy na to Wałęsy) żyje w błogiej niewiedzy po dziś dzień. Dla złaknionych talentu Ramony spieszę poinformować, że w styczniu zagościła ona na soundtracku do filmu Południe - Północ (muzykę napisał Igor Czerniawski, producent poprzedniej płyty Ramony). Piosenkę w wykonaniu RR "Ominęło Mnie" będzie można usłyszeć również na składance Yugopolis (premiera 26 marca).

Aha, jak zwykle w wypadku tej uroczej piosenkarki wiadomo dokładnie nic, czyli, że jeszcze może się okazać, że autorem tego remiksu nie jest Ricardo Villalobos z Chile via Niemcy tylko Retardo Villalagos spod Świętoszowa via Disco Relax, mnie już nic nie zdziwi w temacie Ramona Rey, salut.

posłuchaj »

Paweł Nowotarski    
7 marca 2007
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019