INNE - PORCAST

Ptaky
"Żaba"

Wśród reklam niebieskiej piguły, których my jako niewyżyci frustraci bez dziewczyn dostajemy mnóstwo, przychodzą do nas na nasze redakcyjne adresy różne mniej lub bardziej istotne newsy od zespołów, agencji koncertowych, klubów i takich tam. W tę niedzielę przyszedł oto taki rodzynek:

"zespół Ptaky , który wydając za chwilę płytę przygotował niespodziankę promocyjną w postaci zaskakującego singla.
Duży poziom radości, naturalność emocjonalna i uniwersalność piosenki gwarantuje dotarcie do każdego słuchacza, ponieważ na tym poziomie wrażliwości , w głębi duszy, wszyscy jesteśmy bardzo podobni i pragniemy tego samego !!!
Czego? Ptaky odpowiadają : Żaby !!!"

Zespół nawet zadbał o nas byśmy nie musieli klikać w żadne MySpace'y i w załączniku dołączył plik mp3! Zachęcony powyższym tekstem od razu odpaliłem i muszę powiedzieć, że faktycznie powalił mnie duży poziom radości, naturalność emocjonalna i uniwersalność piosenki. W głębi duszy poczułem ten dotyk absolutu i jedność z całym światem, której nigdy wcześniej nie dane mi było doświadczyć. Przepiękny, optymistyczny tekst dotykający sedna życia (w taki uroczo zabawny sposób), bez dwóch zdań zachęcił mnie do kolejnych odsłuchów. Pozwólcie mi przytoczyć króciutki cytat: "Kiedy kocham, czuję, że życie nie marnuje się". Piękne, nieprawdaż? A do tego powtórzone kilka razy potęguje efekt. Co do muzyki również brak słów – cudowny, niesztampowy, czystej krwi rock i już wiemy czemu to właśnie ich utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej do Spidermana.

Czekamy niecierpliwie na kolejne maile od zespołu.

posłuchaj »

Łukasz Halicki    
16 czerwca 2008
BIEŻĄCE
Relacja: Tauron Nowa Muzyka 2019
SkeptaIgnorance Is Bliss