INNE - PORCAST

Piotr Rubik
"Świat Się Nie Kończy"

Motto:

Wspaniała piosenka wspaniały wystep Pana Piotra!! Nie wiem czy Wy także to zauważyliście, ale ja z moją mama stwierdziłyśmy, że nie tylko przepięknie Pan Piotr wyglądał w tej złocistej marynarce, ale także tryskał bardzo mocną energia, szczęściem i wszystkim co dobre.
magdamisiura (20 l.)

"Świat się nie kończy, świat się zaczyna, miłość do świata, sens i przyczyna / Dopóki kochasz mnie a ja ciebie Bóg nie zagasi słońca na niebie"
("Świat Się Nie Kończy")

Ponad 2000 forumowiczów nie może się mylić – powrót Pana Piotra, obiektu najdłuższej recenzji w historii Porcysa był tylko kwestią czasu. I tylko kwestią czasu było szczęśliwie to, aby Gorzów mógł odetchnąć z ulgą i wejść w nowe siedemsetpięćdziesięciolecie w odpowiednim rytmie. Tak, Kawałek Kulki przegrał z kretesem przetarg na Oratorium. Jakże jednak trudne są te Piotrowe powroty, jakże trudno wytknąć sobie jakiś cel nowy, dalszy jeszcze i wspanialszy. Wszak było już World Trade Center, był Stalin, była Biblia, no i te wrześnie, jak krzaki bzu, jak jeżyny. Next Big Thing? Tak. Czas na Świat. Oto pierwsza część Oratorium Dla Świata Habitat – "Świat Się Nie Kończy". Kolejny po "To Cała Prawda" singiel Pana Piotra dotyczący bardzo ważnego tematu. Tym pierwszym tematem był oczywiście On Sam. Trudno się zatem dziwić, że na półeczkach kolekcjonerów mógł spocząć obok wyłącznie singiel opowiadający o całym już Świecie. Utwór zarówno zaczyna się, jak i się kończy stosowną burzą oklasków. Nade wszystko wspomnijmy o tym, że dzięki genialnemu montażowi co jakieś 10-15 sekund możemy podziwiać kolejny uścisk, kolejne czułości Pana Piotra i Agaty, tak, aby nikt nie miał wątpliwości, że ich serca biją wspólnym rytmem, wyklaskiwanym przez tłum chórzystów. Bo przecież ktoś mógłby włączyć sobie teledysk na przykład od połowy i nie mieć pewności. W dodatku obrazy te są czarno-białe. Reszta teledysku to kolorowy już (czerwona marynara) Pan Piotr dyrygujący i chórzyści śpiewający (podobno niereżyserowane, P.Piotr live kompletnie). Tuż przed końcem dzieła Mistrz, ledwo co oderwany od drżących jeszcze klawiszy fortepianu otrzymuje symboliczną wiązankę kwiatów, a nowi, lepsi soliści już to łzy leją szczerego wzruszenia, już to z uśmiechem żywym, młodzieńczym rwą się do śpiewu, do sztuki, do batuty. Wspomnijmy także, że Mistrz rozpoczyna tournée Habitatu 8 marca. Dzień Kobiet – piękny to prezent.

Na zakończenie pozwoliłam sobie na dokonanie małego wyboru recenzji nowego dzieła Mistrza, bo sama nie umiem znaleźć już słów. No więc podzielę się, bo mam czym. Miłej lektury!

KOCHANY PANIE PIOTRZE!!!!!!!!!!!!!!!!Ten teledysk jest śliczny,PRZEPIĘKNY,PRZECUDOWNY!!!!!Pan i Agatka wyglądacie cudownie razem!!!!!!!!!!!!!!!!
popłakałam się jak oglądałam ten teledysk!!!!!!!!!!!muzyka jest BOSKA!!PAN JEST WIELKI!!!!!!!!!!!!!dziękuje Pana za tą piękną muzykę!!!!!!!!!!!
sylwia123

brawo dla teledysku i dla piosenki
uśmiechnięty i dyrygujący Pan Piotr-po prostu rewelka
soliści śpiewają z taką radością, że banan nie schodził mi z buzi
parka PP i Agata-urocze
ogólnie teledysk natchnął mnie optymizmem i jest na duuuuuże tak
kasia25 (27 l.)


Bardzo mi się podoba.....Aż mi dreszcze przeszły..,jak go oglądałam pierwszy raz .Pan P. i Agatka są po prostu w nim fantastyczni, wydaje mi się że nawet w tych skrótach widać ich wielką miłość...
Miłość do świata ........
wiolcia (33 l.)


podaj łapkę, ja też płakałam, łzy mi ciekły po policzkach, najpiękniejszy utwór jaki słyszałam!!!
małgosia (35 l.)


Jaki jest tekst? "A ja z radością na koniec świata biegnę do ciebie [...] dopóki kocha się dwoje ludzi, słońca na niebie Bóg nie ostudzi... [..] dopóki kochasz mnie, a ja ciebie" itp. Jakie są wstawki pomiędzy ujęciami koncertowymi? Para, która się darzy uczuciem. Naprawdę taka wielka filozofia? Trzeba mieć naprawdę umysł Einsteina, żeby zrozumieć sens tych wstawek? Czy po prostu może oczekujecie od Piotra Rubika jakichś cudów niewidów już? A jak nie ma się do czego przyczepić, to się trzeba przyczepić do tego, co najprostsze i najbardziej zrozumiałe. Violino – moderator (wiek nieznany)

czy choć raz nie moglibyśmy ocenić teledysku/piosenki obiektywnie, a nie obrzucać siebie nawzajem pretensjami??? Bo jak komuś się nie podoba to odrazu ma pretensje do całego świata i nie wiadomo do końca o co w końcu ktoś się namęczył żeby to stworzyć, wię ctrochę więcej szacunku dla czyjegoś dzieła dla mnie teledysk był najlepszy jaki do tej pory powstał i o tym mogę podyskutować, a o teledysku DUO podyskutujcie na ich forum
kasia 25(27 l.)


I jeszcze na koniec wesoła, rubaszna polemika z forumowym malkontentem:


Sabcia89 napisał/a:
Tego chyba mianem teledysku nie mozna nazwac tylko filmem z koncertu przeplecionym z obejmujacymi sie Piotrem Rubikiem i Agata Paskudzka...


Violino (moderator)
A Tobie znowu się g... do buta przyczepiło i nie wiesz, co z nim zrobić? Podpowiem Ci - wyjść. Tobie może śmierdzieć, jeśli tak lubisz.

PS: Sample wiadomo skąd.

posłuchaj »

Zosia Dąbrowska    
8 lutego 2008
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019