INNE - PORCAST

Ortega Cartel feat. Tede
"Dokąd Tak Gnasz?"

Ej stary, słyszę że cienko u ciebie i że rozważasz nawet oglądanie seriali. Dr. House i house to nie to samo – daj spokój. Nie jest tak, że ty nie możesz, bo cośtam, ty nawet masz szanse, ale wiesz...działasz źle jakby... No co ja ci tu będę, słuchaj – tu jest dycha i nie zdychasz. Dajesz tak...

10. 0.7 (nawet na dwóch) to nie są najlepsze perfumy przed wypadem na miasto.

9. Połówka i browary też – zapomnij jak Fisz.

8. Ogarnij się! Co? Nie, wełniane swetry nie są modne od jakichś 40 lat.

7. Kurwa, klub to nie tylko przestrzeń barowa. Co? No tak, też lubię białą gorzką, ale w ten sposób nic tu nie zawojujemy.

6. O widzisz, rzeczywiście ładna... nie, pytanie: "jaką płytę ostatnio kupiłaś?" nie jest dobrym motywem na zagajenie.

5. Co?! "Ulubiona płyta Yo La Tengo?" Kurrrrwa!

4. Ech, zdaj się na mnie – podbij przy jakimś hip-hopowym szlagierze. Tak wiem, gówno mnie to obchodzi, że tylko stopa i werbel.

3. Dobrze, dobrze... nie, nie tłumacz jej, że De La Soul robili lepsze rzeczy 15 lat temu! I ani słowa o Premierze, przecież macie takiego dobrego DJ'a!

2. Ej stary, nie zniechęcaj sie, może rzeczywiście miała faceta, hm?

1. Lepiej wymyśl dobrą gadkę i... ej czekaj, dokąd tak gnasz?! Stary... Aaa, nowy Tedzik... To miałeś fart... każdemu by wyszło, więc nie myśl sobie, że jesteś spoko... W końcu dalej piszesz na tym portalu, słyszysz! Słyszysz?! Nikogo nie oszukasz! Ej, czekaj, dokąd to... Szlaaag! Taa... pewnie była z polonistyki... albo ze screenagers.

Ruszam w teren, mamy niedzielę…/
Tak wyszło, że jestem w Kościele.

posłuchaj »

Jan Błaszczak    
24 lipca 2009
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019