INNE - PORCAST

Edyta Herbuś
"Do Nieba" / "Chodź, Pomaluj Mój Świat"

Po znikomej ilości niusów dotyczących Jak Oni Śpiewają na Pudelku mniemam, że nie do końca udało się nowemu programowi Polsatu nawiązać walkę z Tańcem Z Gwiazdami. Zapewne stąd próba wzbudzenia zainteresowania poprzez wykreowanie konfliktu na linii Edyta Górniak-Doda. Swoją drogą: go, Dorcia, go! Niemniej za jedno trzeba Polsatowi podziękować – mianowicie za podebranie TVN-owi Edytki Herbuś. Edycię tańczącą widzieliśmy już tyle razy, że istniało niebezpieczeństwo znudzenia się tą jakże sympatyczną postacią. Dlatego pojawienie się jej w innej roli w nowym show na pewno jest istotnym wydarzeniem dla polskiej popkultury.

Pamiętam jak w czasie którejś z edycji licealnych autoprezentacji pewien hip-hopowy skład wykonał numer z refrenem: "miej świadomość własnej zajebistości". Edytka Herbuś ma ją na pewno, a co ważniejsze wie co robić, by tę "zajebistośc" utrzymywać na niezmiennie wysokim poziomie. Stąd próba odświeżenia wizerunku gwiazdy Na Wspólnej jakiej jesteśmy właśnie świadkami nadaje się jak najbardziej do pochwały. Wpisy z oficjalnego forum programu tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu. Oto użytkownik Kielczanin pisze to, o czym niektórzy z nas na Porcys wiedzieli od dawna: "Jesteś najlepsza!" Postów popełnionych przez zazdrośników oczywiście nie brakuje, ale "tak to już w Polsce jest, że gdy się komuś powodzi, to inni od razu złośliwie dokuczają i wbijają szpilki".

Jako iż nie mam możliwości śledzenia sobotnich zmagań live muszę polegać na nieocenionym Youtube, gdzie jak dotąd znalazły się dwa występy Herbuś. Z odcinka pierwszego – wykonanie utworu Blue Cafe "Do Nieba", z kolejnego – klasyk "Chodź, Pomaluj Mój Świat" (z serialu Magda M. jakbyście nie wiedzieli). Pierwszy występ nieco nieudany wokalnie, lecz zrzucamy to oczywiście na karb nerwów. Taniec jak zwykle wyszedł przecież znakomicie. Utwór 2+1 wykonany został już dużo lepiej, poprawnie i bez wpadek, w czym na pewno pomogły lekcje śpiewu u Edyty "Korei" Górniak. Generalnie postęp znakomity, tak wokalny, jak i jeśli chodzi o wygląd, co zresztą skrzętnie wychwycił jeden z jurorów – Rudi Schuberth. To zresztą nasz człowiek w panelu sędziowskim, on Edytki nie da nikomu skrzywdzić.

Podsumowując, podkreślić należy zdecydowanie ładną barwę głosu naszej bohaterki i wyrazić nadzieję, że widzowie Polsatowskiego show to właśnie jej dadzą szansę nagrania profesjonalnej płyty. Także, kochani, komórki w dłoń i wysyłać esemesy, jeśli chcecie za parę miesięcy przeczytać na Porcys recenzję albumu Herbuś. Pamiętajcie, że jedna Ramona Rey to za mało, by kibiców radowało.

obejrzyj »
obejrzyj »

Tomasz Waśko    
22 marca 2007
BIEŻĄCE
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"
Young ThugThe Best Of Young Thug Leaks 2019