INNE - PORCAST

Earpiece
"Survivalist"

OK, ten ich MySpace od dwóch tygodni tak dziwnie mi się ładuje, że nie widzę nic prócz odtwarzacza i liczba odtworzeń nie wzrasta, to będzie krótko, bo i nie mam się czym posiłkować. W sensie na przykład skąd pochodzą. Ale mam silne przesłanki.

Kekusz (25-12-2008 19:01)
ale to na pewno nasi?
Kekusz (25-12-2008 19:01)
nie, soorrry, nie podważam kompetencji, ale... kuuurwa, nasi?
Halicki (25-12-2008 19:01)
rap z hameryki, muzyka z polska
Kekusz (25-12-2008 19:01)
ahahaha, taki cyk
Halicki (25-12-2008 19:02)
dawid szczęsny to kolo z wrocka

Pozdrawiamy Dawida Szczęsnego, szanujemy jego szeroki wkład w kulturę, a Wrocek to przecudnej urody miasto. Podobnie jak "Survivalist", które swoim nie-rozmachem przypomina jedynie wstęp do większego dzieła. Zwłaszcza, że wychodząc od silnie zarysowanego kontrabasu i niespodziewanego rytmu przeistacza się w bardziej skomplikowaną, polimorficzną, już-nie-tak-jazzową konstrukcję, która co jakiś czas łapie muła, działa na coraz wolniejszych obrotach, by pod koniec rozpaść się zupełnie. I tu powinno wbić coś jeszcze mocniejszego, tak się jednak nie dzieje. A całość przypomina odrzut z... bo ja wiem... Permutation?

Co uważniejsi czytelnicy zwrócą uwagę, że na pierwszym planie znalazł się oczywiście osławiony rap z hameryki. Flow i pewne bossostwo przebijające z głosu NonGenetica pozwalają wyczuć, że jest on bardziej ogarnięty niż jego pseudonim. Facet idealnie wyczuwa lekko avant-jazzowy sznyt kompozycji i dostosowuje się do niego również pozornie zamulając. Tworzy to razem wysokiej klasy wysmakowaną grozę, która, wybaczcie mi, jest naprawdę światowej klasy, stąd moja konsternacja przy pierwszym zetknięciu. Szacunek. Jednak to średnio polskie jest. Ale pozwolę sobie nie kontynuować tej rozkminy, jako że akurat nią to się zupełnie nikt nie podnieci.

posłuchaj »

Filip Kekusz    
29 grudnia 2008
BIEŻĄCE
Relacja: Tauron Nowa Muzyka 2019
SkeptaIgnorance Is Bliss