INNE - PORCAST

Blue Raincoat
"Lullaby For You Baby"

10 listopada nakładem oficyny Antena Krzyku ma ukazać się drugi tegoroczny krążek wołowskiej kapeli Blue Raincoat. Tytuł nadchodzącej płyty – Out Of The Blue Into The Black– sugeruje zwrot w stronę postyoungowych smętów. To nie musi dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gitarzysta Marcin Loks realizuje się także poza macierzystą grupą w akustycznym "korespondencyjnym" duecie z Magdą Nowetą. Folkowe brzmienie inspirowane tak Youngiem, jak i Jasonem Moliną odcisnęło tym razem piętno również na muzyce Blue Raincoat. Wzorce jak najbardziej słuszne, ale czy przełożyły się one w jakikolwiek sposób na wzrost formy zespołu?

Kierunek w jakim kapela zdaje się podążać wyznacza closer poprzedniej płyty Everything Is A Piece Of Something, czyli utwór "Black Hero" z dylanowską solówką na harmonijce. Promująca nowe wydawnictwo, dostępna do odsłuchu na stronie bandu, ballada "Lullaby For You Baby" to utwór z tej samej bajki, przy czym zdecydowanie bardziej stonowany i, uwaga uwaga, z lepszym angielskim wokalisty. Być może Brodzie nieco pomogło zwolnienie tempa – kołysanka płynie sennie i powolnie pozwalając Stelmarczykowi bardziej skupić się na dykcji niż na nadążaniu za pozostałymi muzykami, co często bywało bolączką grupy na poprzednich longplayach. Jako drugi głos, przyzwoicie uzupełniający się z wokalem Brody, pojawia się tu wspomniana Magda Noweta, która odnajduje się w alt-country'owej stylistyce lepiej niż w zainspirowanych dokonaniami Pixies piosenkach nieistniejącej już załogi Let The Boy Decide.

Całkiem przyjemna niespodzianka, ciekawe czy zapowiadająca płytę, przez którą uda się przebrnąć bez zbyt częstego szukania ratunku w przycisku "skip".

posłuchaj »

Tomasz Waśko    
3 października 2007
BIEŻĄCE
Porcys' Guide To Tauron Nowa Muzyka 2019
AFK & BludworkLoyalty N Service (EP)