INNE - PORCAST

Afro Kolektyw
"Przepraszam"

Dla Aga sorry
Dla Afro Kolektywu
Z Warszawy i okolic
Teraz będzie złooo

Mamy oto sobie singiel "Pszepraszam". Składników cztery. Starczy kliknąć i już wasz. Wow, jaki fajny ten Internet.

1. Wersja albumowa – nie ma tego dennego "para para papa" i już za to bardziej ją lubię. Liryczny rozpierdol na wszystkich frontach i szczerze mówiąc nie wiem czy jeszcze wypada mi o tym wspominać.
2. Wersja singlowa – zdecydowanie lepszy refren niż to co słyszymy na krążku. W sensie, że lepiej w uchu leży. Choć z drugiej strony, zwrotka jakaś taka mniej atrakcyjna. Wiadomo, single kroi się pod masy, łatwiejszy odbiór, mniej komplikacji, te sprawy. "Kipi komerchą, teledysk za grubą kasę, przerost formy nad treścią, wygrubaszenie." Para para papa...
3. Spox remix – już nawet sam tytuł sygnalizuje, że jest spoko. I serio, dzieją się tutaj niewiarygodne rzeczy, albowiem dostajemy fenomenalny remix, który w niczym nie ustępuje oryginałowi. Co prawda troche giną tutaj, jakże przecież fenomenalne liryki, jednak bit solidny i co jak co, ale wkrada się nowa jakość. Jak ktoś chce to można sobie nawet potańczyć.
4. Excessive Machine remix – czyli jak podają moje honorowe źródła, doo-wop jak "Mr. Grieves" na pierwszej EP-ce TV On The Radio. Także jeśli wyobraźnia nie podziałała, to wyjaśniamy – zupełnie odjechana wariacja, która z oryginałem ma niewiele wspólnego. Pierwsza liga i żaden tam Tottenham.

posłuchaj »

Łukasz Halicki    
11 grudnia 2008
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019