PLAYLIST

Todd Edwards
"You're Sorry"

7.5

1) Ależ wymiata Prima Edizione! Mam nadzieję, że wszyscy już od dawna to wiedzą.

2) Polecam fajną plejkę w temacie 2-stepu od nowego labelu Todda. Warto też zerknąć na przegląd tracków Brytyjczyka.

3) Niemal w każdym odcinku tej dekady udaje się wyrwać jakieś znakomite 2-stepy/garaże (tylko przypomnę: kompilacja Tropical 2, More Love Flavy D, zeszłoroczny mixtape S4U), więc może w 2019 przyszedł czas na TD?

4) Remiks dla Four Of Diamonds już powinniście kojarzyć chociażby z listy Carpigiani – kolejny dowód na to, że koleś jest w formie i powinien to wykorzystać.

5) Wiadomo, że "You're Sorry" to nic nowego – typowy styl Todda (razem z Akufenem kolesie niszczą w tę grę od lat) znany z 90s, poćwiartowane wokal-sample tańczą w obrębie obowiązkowego 4/4, więc niby nie ma się czym podniecać. Ale właśnie – inni mogą tylko próbować, a i tak nie będą w stanie dotrzeć tam, gdzie Todd "The God" Edwards. A sam numer: uwielbiam metamorfozę, która dokonuje się pod postacią refrenu i końcówkę z pływającymi fragmentami sampli, gdzie Todd jakby odkrywa przed nami, jak to wszystko posklejał.

6) Nie wiem, czy ten dub Earsling (czyli Jay Robinson) nie jedzie jeszcze lepiej od oryginału. Podbicie działa jeszcze znaczniej i kawałek robi się bardziej konkretny. Hmmm....

7) Wcale nie jest mi przykro. Wręcz przeciwnie: cieszę się, że Todd jest aktywny.

7.5) Skoro plej na siedem i pół (zamierzam trochę rozruszać ten format, więc spodziewajcie się więcej kawałków w Playliście) to postanowiłem napisać o nim siedem i pół myśli, które...

Tomasz Skowyra    
18 lutego 2019
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019