PLAYLIST

Saint Etienne
"This Is Tomorrow"

5.0

Mam taki nędzny utwór do opisania na Porcys że w ogóle nie wiem jak się do tego zabrać.

"Skrytykować."

Nie, nie o to. Bo on jest tak idealnie w połowie skali. Definicyjne 5.0, no z żadnej strony ugryźć.

"No ale jakieś elementy chyba wychwycić można."

Bez kitu – nic nic nic. Tego utworu tak trochę nie ma. Nawet nie można podeprzeć się tłem historycznym, bo Saint Etienne to ograny temat, niewiele kto się nimi w ogóle przejmuje (mi się trochę mylą nawet z St. Germain). Jako ciekawostkę to mogę powiedzieć, że liryki opracowała im Annie. A ją jeszcze więcej osób zna. Ty, ja Ci go puszczę, tzn. wyślę, może mi pomożesz.

"Wokal słaby. Ginie w muzyce. Ścieżka dźwiękowa nie jest jakaś rozbudowana – zbyt wyróżnia się ten... Nie wiem jak to nazwać. Ale wszystko takie mdłe."

No to czujesz problem.

"Na siłę Cię do współpracowników nie wpisywali."

Ok, więc mamy rozmemłany easy-listening, podszyty dyskoteką. Rozmarzony wokal, który idealnie wtapia się w tło – idealnie. W ogóle ta kolaboracja jest całkiem naturalna, bo i oni, i Annie reprezentują podobne klimaty. Jak dla mnie to jest wiesz, Saint Etienne czują że nie mają weny na sensowne przesłanie, więc proszą Annie, bo zachwycili się Anniemal. Tymczasem Annie trochę boli, że nie komponuje już takich fajnych piosenek i myśli, że jak popracuje dla swoich idoli to się czegoś nauczy. Obustronna niemoc daje o sobie znać już kiedy współpraca jest dogadana i głupio się z niej wycofać, toteż – robiąc dobrą minę do złej gry – obie strony na szybko z szuflad wyciągają jakieś notatki, demówki i jadą, tworząc ostatecznie taką ciepłą breję z pozytywnym przesłaniem.

"Śnieg pada. Nastrojowo."

Ta. Jest ciemno i trochę nie widać słabości tracka. Ale to jest wartość ledwo dodana i przez kilka najbliższych godzin jedynie.

"A jak sobie to wybrałeś?"

No były trzy typy żeby wyrazić opinię w liczbach i akurat miałem 15 minut to wyraziłem w liczbach i... nigdy NIGDY nie wyrażaj, że coś jest 5.0. To już lepiej udawać, że Cię tu w ogóle nie było.

"O... pali mi się osiedle. A konkretniej garaże."

Super! Zaraz będę.

Filip Kekusz    
3 grudnia 2007
BIEŻĄCE
Relacja: Tauron Nowa Muzyka 2019
SkeptaIgnorance Is Bliss