PLAYLIST

Outkast
"ATLiens"

7.5

Kiedy pewnego wiosennego wieczora racząc się dźwiękami drugiego krążka Two Dope Boyz In A Cadillac uroczyście nadałem swojemu gie gie status opisowy "Now throw your hands in the air / And wave 'em like you just don't care", wysoce zniesmaczone, jak zwykle czatujące w necie ziomalstwo podniosło krzyk, że (jakoby) w zacnym gronie nie przystoi cytować znienacka Morrisona i chyba nieźle mnie popierdoliło, skoro wgapiony w monitor bez żenady sięgam po jedną z płyt wszechczasów.

Heh, wy beje! "Książek nie czytacie, sztuki nie kochacie" i Outkastu nie słuchacie. Wspomniana fraza, mimo, że faktycznie wykorzystana później w "Back And Forth", wypłynąwszy z ust posiadającego kręcącą dziewczęta, pyszną "cegiełkę" Andre, ujrzała światło dzienne gdy Travis pracował jeszcze nad Is Terrified. Przepadający za hip-hopem lider D-Planu musiał zresztą nieraz doznawać przy opisywanym numerze, w którym wspomniany Dre dał się również poznać od niepokornej strony, wypowiadając wymowne "Now my oral demonstration be like clitoral stimulation / To the female gender, ain't nothin better / Let me know when it's wet enough to enter". No i to jest hip-hop my nigga, to jest hip-hop!

Ponieważ nie będzie już raczej okazji napisać kolejnego playlistu osadzonego w scenerii ATLiens, zanuciłbym wam na dobranoc genialne pomruki z "Millennium" ale wy i tak nic nie usłyszycie, a ja i tak nie zrobił bym tego dobrze, czyli nara.

Jacek Kinowski    
1 maja 2004
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019