PLAYLIST

Matt Van Schie
"Lady (Hemingway's Beach Bossa Mix)"

7.5

FK: Gwiazdor rocka to ma klawe życie – koks, dziwki, wóda, demolka, hałas. Stereotyp powoli wymiera, co więc w zamian? Ja sobie wyobrażam, że Hemingway to androgyniczny typ, z – jak już wiadomo – własnym jachtem, który cumuje przy własnej plaży wyposażonej w dobra nowoczesnej techniki, gdzie buja się z podobnymi sobie w przyciasnych podkoszulkach, sącząc niewielkie ilości drogich alkoholi, przegryzając blinami, puszczając właśnie ten kawałek. Taki David Guetta tylko gra gdzieś o sześć punktów lepszą muzykę. Lepiej nie pytać o wizerunek, fajne zdjęcie na profilu.

KB: Spędzam wieczór przy otwartym oknie, a miękkie brzmienie Hemingwaya ubarwia mi ten moment. What pleasure is all about. Właściwie już jest lato, a przecież może być tylko cieplej. Jutro jadę nad morze i chociaż może się okazać, że moje wyobrażenie o warunkach atmosferycznych nieco mija się z rzeczywistością, nie wyobrażam sobie, żeby mój odtwarzacz został pozbawiony tego utworu.

RG: Jestem totalnym fanem tego człowieka odkąd tylko pojawił się na moim horyzoncie. Jego ksywka, zdjęcie profilowe na Myspace, fakt, że wyjeżdża na wolontariat sadzić drzewa, wreszcie same remiksy wypełnione najlepszym słońcem i tym pierwiastkiem lata, za który polecieliśmy na Air France. Teraz głównym elementem piosenki, który wkłada parasolki do kieliszków, jest totalnie rządzący bas. Skumulowanie tego wszystkiego powoduje, że serio ma się w nosie jak brzmi oryginał. Sorry Matt Van Schie, Hemingway cię okradł z kawałka i to z nim pojadę sobie na rower.

MHJ: Już w pierwszym, majspejsowym kontakcie mrugają do mnie profilowe pośladki i butów proszą nie zdejmować. Sprawy toczą się szybko i Hemingway obija mnie pozą na przyjemniaczka w mokasynach i kombinezonie "blisko linii ciała". Wygląda groźnie, ale no przecież "mnie na uśmiech zawsze stać, nie lubię życia brać zbyt serio, serio zbyt!". A po wycałowaniu mi stóp, nie mam ochoty nikogo skazywać na "you have 0 friends". Popłyńmy zatem do gwiazd, sprawdzić jak smakuje miłosnej strawy słodki kęs.

posłuchaj »

Kamil Babacz     Magda Janicka     Filip Kekusz     Ryszard Gawroński    
30 kwietnia 2010
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2018: Azja
Rekapitulacja 2018: Indie