PLAYLIST

Lupe Fiasco feat. Kanye West & Pharrell
"Us Placers"

7.5

Kanye, Pharrell i Lupe. Trzeba przyznać, że skład ten wygląda całkiem imponująco. Pierwszy i trzeci wydają w tym roku nowe albumy (po singlach można wnioskować że słabe), a ten po środku jakby ucichł ostatnio. Jak do tej pory zdarzały im się co najwyżej niewielkie kolaboracje czy współpraca MC-producent i nigdy we trójkę, jednak tym razem wszyscy trzej mają ponoć utworzyć zespół Child Rebel Soldier, wypuszczając jeszcze w tym roku wspólny krążek. "Us Placers" to pierwsza próbka możliwości tej, jakby nie patrzeć supergrupy, choć co prawda ciągle nie do końca wiadomo czy jest to utwór z nadchodzącego The Cool Lupe, czy może jednak pierwszy singiel wydany pod marką CRS.

Ok, na papierze wypada to naprawdę super, działy reklamy i propagandy się spisały, tylko rodzi się pytanie czy to trio jest w stanie zaprezentować jakąś nową jakość i coś więcej niż efekt medialny? Po odsłuchaniu "Us Placers" nie można niestety udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony, pomysł z wykorzystaniem tytułowego utworu z zeszłorocznego albumu Yorke'a jako podkładu wypada znakomicie, lecz w rzeczywistości rewolucyjnym rozwiązaniem to też nie jest. W ogóle o co chodzi z tym, że wszyscy samplują Radiohead i Yorke'a? W każdym razie, zaczerpnięte z "The Eraser" pianinko podkreślone delikatnym beatem oraz rozmyty wokal frontmana Rh w refrenie, wyjątkowo dobrze sprawdzają się w roli podkładu dla nawijki trzech naszych bohaterów.

Co do zdolności raperskich każdego z nich, niczego nowego tutaj raczej się nie dowiemy. Lupe popisuje się świetnym wyczuciem rytmu i techniką, Pharrell specjalnie porywający nie jest, ale ma to coś co przykuwa uwagę, a Kanye... Yyyy, a Kanye jest świetnym producentem.


Zobacz także:

http://www.mediafire.com/?1wjx31hxggh
Łukasz Halicki    
2 lipca 2007
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019