PLAYLIST

Kiesza
"Hideaway"

6.0

"Hideaway" is a hook-laden song recorded by Canadian singer-songwriter Kiesza for her forthcoming album – głosi Wikipiedia. Nawiasem mówiąc jednym z b-side’ów tego singla jest “What Is Love”, faktyczny cover Haddawaya. I nawiasem mówiąc ponownie, jak to jest, że jak ktoś zrobi płaczliwy cover tanecznego kawałka, to wszyscy pieją z zachwytu, ale na odwrót to raczej nie działa?

Wiadomo jak jest. W każdym razie te nawiązania nie zostawiają wątpliwości, czym jest "Hideaway”, chociaż długo głowiłem się nad tym, co mi przypomina melodia wokalu w dwóch pierwszych wersach. Aż niespodziewanie dla mnie samego zacząłem nucić "I Don’t Need a Man” Pussycat Dolls. Deklarowane i słyszalne na pierwszy rzut uchem inspiracje są raczej inne - Robin S, Crystal Waters, CeCe Peniston. Przyznaję – "Hideaway” jest bardzo zaraźliwe. Na dodatek to świetnie, że w końcu dziewczyna z fajnym, mocnym głosem (punkt dla mas w tej chwili, myślę, że też stąd wzięła się ekstremalna popularność tego singla) nagrywa utwór, który jest faktycznie chwytliwy i solidnie zrobiony, choć prosty jak wiadomo co.

To kopia 1:1 90’sów, sezonowa zajawka rozkręcająca wszystkie imprezy. Już po tym kilku tygodniach wydaje się tracić swoją siłę, ale trzeba przyznać, że na razie jest to jeden z najfajniejszych letnich hitów, który podchwyciły radia, a nawet nie nosi znamion typowego wakacyjnego przeboju. Jest już nowy singiel na podobnych patentach, też fajny, może nawet fajniejszy i raczej bez szans na podobny sukces, ale mam nadzieję zwiastujący fajną płytę. To może być świetny materiał i na bifor, i do sprzątania chaty.

 

Kamil Babacz    
16 sierpnia 2014
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019