PLAYLIST
Ellie Goulding

Ellie Goulding
"Love Me Like You Do"

6.0

Byłem w kinie na Pięćdziesięciu Twarzach Greya. Sam w walentynki. Wciśnięty w pierwsze miejsce trzeciego rzędu na sali pełnej par, czułem się co najmniej podejrzanie. Napisałem już gdzieś, jak zdychałem z nudów i zażenowania na zmianę, ale nie wspomniałem o tym, że jedną z nielicznych dobrych rzeczy, jakie da się powiedzieć o filmie, jest promująca go piosenka.

"Love Me Like You Do" wypełnia jedyną sekwencję scen, która wywołała we mnie jakiekolwiek poruszenie. Nie dlatego, że składają się na nią całkiem ładne ujęcia miasta z lotu ptaka. Kiedy kilka tygodni temu usłyszałem ten utwór, sklejony przez zespół w składzie: Max Martin, Savan Kotecha, Ilya Salmanzadeh, Ali Payami, Tove Nilsson, wydał mi się rozczarowująco żaden jak na efekt współpracy jego pierwszego i trzeciego w kolejności autora. Ale wiele produkcji Martina miało to do siebie, że działało z opóźnionym zapłonem.

Co prawda, przy tak dużej liczbie twórców, ciężko komuś konkretnemu przypisać zasługi, jednak taka precyzja w pisaniu hooków wzbudza mój szacunek. Prostota skutecznego refreniku "Love me like you do / la la love me like you do" kojarzy mi się z trzema klasycznymi nutami otwierającymi "Baby One More Time". Ten refren, nawet w setnej części nie tak ikoniczny, wraz ze zgrabnymi zwrotkami i jeszcze ładniejszym podprowadzeniem do refrenu, wznosi tę poprawną produkcyjnie wariację nt. ejtisowej ballady nieco ponad obecną popową średnią.

Kamil Babacz    
2 marca 2015
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019