PLAYLIST

Coma
"Lajki"

1.0

LOL, XD, ROFTL, LMAO, Wrrr! Hasztag, hasztag, gunwo – dawaj moje lajki i moje EMO-T-IIII-KOOO-NYY-YY – Nie wiem jak to możliwe, ale skuteczna determinacja i sukcesywne dążenie do stania się najlepszym w swojej hermetycznej dziedzinie wychodzi Comie coraz lepiej. I wbrew narzekaniom wymierających fanów podziwiam zapał, szanuje samozaparcie i jestem coraz bardziej dumny z jej samobójczych wyników dokonywanych za pomocą coraz bardziej asłuchalnych eksperymentów na zwierzętach…

I tak, odgadliście, jest grubo, bo to śmiała próba dokonania pełnego zamachu na absolut (na pewno od strony tekstów). Zamachu, który tym razem przeistacza się w konfrontację odbiorcy z Guantanamo szlachetnej mieszanki "Męskiego Grania" i "kabaretowej" muzyki Pawła Kukiza spojonej w jedno za pomocą artystowskiej wrażliwości Roguckiego: "PSYCHOAKTYWNY DYM / WYCIĘŁAŚ MOJE REZERWATY / ROZMONTOWAŁAŚ MOJĄ KONSTYTUCJĘ / ZABLOKOWAŁAŚ MOJE TRYBUNAŁY!!!".

AAAAA!!! Jezus, słodki panie… Czy to jest rodzaj jakiejś kontry; czy to jakiś demoniczny konglomerat sił zła, zwycięskiego pochodu golemów z g*wna i rządowych dotacji w celu ośmieszania i dokonania brutalnej pacyfikacji opozycji. Czy "Lajki" w swym szaleństwie pragną stanąć w szranki z "Kulturą Niepodległą"? Czy ten kawałek to jakaś wyrwa w Biedronkowym Matrixie zwanym Polską? – Halooo!!! Halooo!!! Rednecz!!! Halooo... a poniżej 0.0 mogę dać? Halooo! – Nie? No dobra, niech będzie 1.0, bo w głębi serduszka wierzę i wiem, że stać ich na jeszcze mniej. Potraktujcie to zatem jako dziwną nobilitacje – lajk, którego nikt nie będzie musiał zabierać. 

Michał Kołaczyk    
27 września 2017
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019