PLAYLIST

Cloud Nothings
"Little Raygun"

6.5

KFB: O kurde, to chyba pierwszy raz kiedy autentycznie podoba mi się muzyka stworzona przez kogoś młodszego ode mnie. Zgraja osiemnastoletnich młokosów z Ohio pocina na gitarkach aż miło, nie że jakieś pierdolenie w typie Wavves, tylko takie bardziej inspirowanie bossami indie z dobrych czasów. Przebojowe, nie nudzi się – tak mi grajcie, dzieciaki!

RG: Cloud Nothings w swojej misji wydawania się na niskonakładowych kasetach przypominają scenę, którą Paweł Nowotarski nakreślił w swoim playliście o Jayu Reatardzie. Mała wytwórnia, pięćdziesiąt wydanych kaset, wyraźna chęć trzymania się chałupniczego soundu, wiecie o chodzi. Marzycielski wizerunek zespołu chwieje tu wyskakujący specjalista od PR na Myspace, tam niebieskie okulary wokalisty z brzemieniem bycia modnych w następnym sezonie, a w końcu przemielenie przez blogosferę. Przesłuchanie "Little Raygun" prowadzi do szybkiej i krótkiej myśli "who cares?", bo hej, ten kawałek to przykład niezłego kozactwa przenoszącego do czasów, kiedy pewnie sami członkowie zespołu czekali bardziej na kreskówkowe sobotnie poranki niż na kolejną płytę legendarnego indie bandu co stosuje lo-fi sposoby nagrywania. Jest chwytliwie, jest prosto, jest zajebiście.

PM: Znowu lo-fi revival, znowu słonecznie, trochę power popu, wokal z Wolf Parade. Że lepsze kawałki Times New Viking, ale nawet mnie to trochę nudzi. A będzie tego tylko więcej przecież; brace yourself.

MHJ: Kolejny, który częstuje dźwiękami nie dla alergików, w imię najukochańskiego ostatnimi czasy lo-fi. Sympatia dla roztoczy to po pierwsze, a po drugie: za młodo, by nagrywać czysto. Nastoletni wciąż Dylan Baldi, z tego, co wiadomo, nie upiera się. Po siejącym wąsiku, za długich rękach i boomboxowej jakości, przyjdzie podobno czas na "profesjonalizm". Tylko dorwać się do odpowiednich trybów! Na razie wszystko mówi na raz i to prawie jednym tonem. I tak biegnie, biegnie chyżo, od czasu do czasu nieboracko potykając się o własne nogi!

posłuchaj »

Magda Janicka     Kacper Bartosiak     Patryk Mrozek     Ryszard Gawroński    
3 marca 2010
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019