PLAYLIST

Bodyrox feat. Luciana
"Yeah Yeah"

6.5

Patrzę na Myspace'a Bodyrox i doznaje, że panowie producenci są chyba jedynymi muzykami, którzy na własne życzenie chcieliby być zaszufladkowani jako "new rave", ale coś mi się wydaje, że zamiast na modne imprezy dla Indian, ich kawałkowi bliżej do testowania niskich tonów w stunningowanych civivach. I nie jest to z mojej strony żaden komplement, ani nawet przytyk, w ogóle nic z tych rzeczy. To jest wizja!

Parszywie prymitywny łomot basu z doczepionymi handclapsami w nurcie "nowy polifoniczny dzwonek Jamby*". Syntetyczny klawisz, jak makulatura reklamowa, którą namolnie wciskają ci na ulicy, poraża prostotą oczojebnego przekazu – ELECTRO NAJTANIEJ!. Niunia na wokalu dokazuje niczym gorąca osiemnastka, której udało się przechytrzyć rodziców i wyrwać na studencką imprezę. Dziewczę dwoi się i troi żeby przekonać, że jest punky, radical i ogólnie "yeah yeah"… right, nie dawajcie jej już więcej alkoholu. Poskładane to wszystko z zachowaniem unijnej normy ISO 9002 "Zimny łokieć" – jest wyciszenie wokalu, żeby przetestować subwoofer, jest wyciszenie basu żeby wysokotonowe też mogły pokazać na co je stać i totalny brak zaskakujących zwrotów akcji, żeby nie rozpraszać kierowcy.

Skąd więc to niebotyczne 6.5? Trudno powiedzieć, tym bardziej, że właśnie odciąłem sobie drogę ewakuacyjną do tak zwanego drugiego dna interpretacyjnego. No podoba się i co ja wam na to poradzę? Podejrzewam, że abstrahując od chwytliwości kawałka bawi mnie rozwinięcie idei niezobowiązującego "hitu lata Ibizy" o modne slogany nu-rave. Otóż niczym szachista dostrzegam tutaj otwarcie. To jest lodołamacz, platforma konsolidacyjna dla czytelników "NME" i pokolenia dwa "S" (solarium, siłka). Dwa bieguny kiczu złączone w akcie popkulturowego egalitaryzmu. Tak, miałem sen… dziwny, śmieszny, stylistycznie wyuzdany sen… i wstałem wypoczęty.

______________________
* 9 zł netto/10,98 zł brutto


Zobacz także:

http://www.youtube.com/watch?v=_cMDwuCtVF0
Paweł Nowotarski    
30 marca 2007
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2018: Azja
Rekapitulacja 2018: Indie