PLAYLIST

Akon
"Don't Matter"

1.5

Właściwie ten numer można by było spokojnie skwitować stwierdzeniem, że poza kilkoma suczkami wijącymi się w klipie to straszna słabizna. Trochę szkoda cennego czasu na rozpisywanie się, ale że płacą nam tu niemałą wierszówkę, to mimo wszystko zapraszam do lektury.

Przed Wami nowy numer kolesia, który nazywa się Aliaune Damala Bouga Time Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam, wygląda jak młodszy brat Seala i jest wykonawcą jednego z bardziej działających na nerwy przebojów ostatnich lat ("Smack That"). "Don't Matter" jest wprawką artysty w temacie reggae. Wprawką żenadną. Na poprzednim singlu "I Wanna Love/Fuck You" nieco ratował Akona gościnny udział Snoopa, tu braku melodii i fatalnego flow zniewieściałego Senegalczyka nie ratuje kompletnie nic. Skąd więc swoiste mainstreamowe credibility tego gościa? Jak to się dzieje, że Snoop zaszczyca go swoją obecnością, a sam Lu Lu Lu wokalnie i produkcyjnie wspiera Gwen w numerze "The Sweet Escape"? Do tego w planach podobno współpraca z wracającymi z zaświatów Jacko i Whitney, a także featuringi na albumach 50 Centa oraz T.I. Nie rozumiem tu czegoś, to musi być jakiś układ.

A teraz na poważnie: britpopowa wrażliwość Akona przegrywa tutaj z grunge'owa tradycją kultywowaną przez wokalistkę udzielającą się w chórkach (widzianą w roku 1991 na ulicach Seattle), a całość brzmi jak I'm From Barcelona. PDK.


Zobacz także:

http://youtube.com/watch?v=b3u65f4CRLk
http://www.wrzuta.pl/film/kIh53n12jz/akon_molestuje_dziewczyne_na_scenie
Tomasz Waśko    
11 kwietnia 2007
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019