PLAYLIST

Aeroplane
"We Can't Fly"

7.0

FK: Aeroplane są z Belgii, wobec czego utwór brzmi jak czterominutowy skrót z życia na tej wersji Jamajki, którą wyobrażają sobie nastoletni fani haseł "miłość jest moim bogiem" (rzyg), tyle że w wersji electro. A poważnie, to zaskakująco ciekawe ewoluuje "We Can't Fly" od jakichś syntetycznych pierdół do rozpasania wokalnego godnego co najmniej "It's Raining Men" stojącego na głupawej reggae-gitarce. Uwielbiam od poniedziałku i nawet znam tekst na pamięć.

ŁK: Ale się zorientowaliście z tym balearycznym reaggae-gospelem. Kuuurde, najlepsze takie rzeczy już były rok temu, jak chcecie to wam podam listę wytwórni, które stoją za tą sceną. Ja tam się już tego dawno nasłuchałem i teraz siedze tylko w pagan-minimalu. Także tylko siedem.

RG: Czuję się kiepski w pisaniu o takiej elektronice, a "We can't Fly" zupełnie sytuacji nie ułatwia, bo zaczyna się standardowymi stukami, nawarstwia się klawiszami i innymi szachami-gitarami, a potem finalizuje się wokalizami i się rozpływa. I ja mam wrażenie, że żadnego Aeroplane nie słuchałem, nic się nie stało, cztery i pół minuty nie zostało poświęcone. Dobry utwór, nawet świetny na etap "w trakcie", ale potem czuję, że trawię jakąś nieokreśloną chmurkę piankę marshmallow.

JB: Za czasów naszych rodziców sąsiedzi zaglądali do siebie, żeby pożyczyć trochę soli czy coś takiego. Ja dziś schodziłem okolicę, żeby podpiąć się do internetu (u mnie padł) i napisać playlist. Całe szczęście, że do bardzo przyzwoitego numeru, bo inaczej byłby "Diss na Numera". Mimo wszystko wciąż wolę ich, gdy remixują niż gdy próbują być Kurtisem Blowem. Niemniej jednak chciałbym posłuchać wersji Filipa... skoro zna już tekst.posłuchaj »

Jan Błaszczak     Łukasz Konatowicz     Filip Kekusz     Ryszard Gawroński    
17 czerwca 2010
BIEŻĄCE
Rekapitulacja 2019: R.I.P.
10 najlepszych płyt 2019