OFF Festival ogłasza kolejnych artystów

25 kwietnia 2017

Od kilku lat narzekam, że katowicki OFF Festival nie rozwija się w kontekście line-upu, ale biorąc pod uwagę, że dziś połowa mojego facebookowego walla jest zasrana w newsach dotyczących listopadowego gigu Bonobo (serio, będę strzelał), to jednak należy pochwalić Artura Rojka, że jego impreza cały czas jest gwarantem pewnej muzycznej jakości. Jacy nowi artyści pojawili się wczoraj w line-upie śląskiej imprezy?

Pomiędzy 4 a 6 sierpnia na terenie zobaczymy nowojorczyków z The Men, hałasujących Brytoli z Idles, zakochanego w minimalizmie i dream-popie Szkota C Duncana, londyńskiego skrzypka Oliviera Coatesa, amerykańskiego reprezentanta indie-folku Ryana Walkera, a także całą plejadę polskich artystów: Bastard Disco, Lor, Mitch & Mitch oraz specjalnie reaktywowany na tę edycję festiwalu legendarny trójmiejski skład Łoskot. Czy to już wszyscy artyści? Oczywiście, że nie. Nie zapominajmy o pochodzącym z Węgier, ale urodzonym w Szwecji Kornélu Kovácsu, którego kompakt zatytułowany The Bell zdaniem niżej podpisanego był jednym z najlepszych ubiegłorocznych wydawnictw w kategorii deep house.

To jeszcze nie wszystko, bowiem Katowice w sierpniu nawiedzą również Charles Bullen oraz Charles Hayward - niegdyś trzon legendarnych This Heat, a dziś działający pod aliasem This Is Not This Heat. Czy podczas sierpniowych wieczorów spędzonych na terenie Doliny Trzech Stawów usłyszymy Fragmenty legendarnych s/t oraz Deceit? To się okaże. W każdym razie warto tam się znaleźć. Więcej szczegółów tutaj.

Jacek Marczuk    
BIEŻĄCE
Tłusty Piątek: 15 czerwca 2018
WczasyZawody