Alice Glass (Crystal Castles) oskarża swojego kolegę z zespołu o gwałt

25 października 2017

Eskalujący skandal seksualny na najwyższych sferach popkultury zatacza coraz szersze kręgi. To, co na starcie było pojedynczymi trudnymi wyznaniami Hollywoodzkich gwiazd, skupionymi wokół niemoralnych czynów Harveya Weinsteina, dość szybko stało się siłą odsłaniającą to, z jak wielkim, sukcesywnie zamiatanym pod dywan, społecznym problemem mamy do czynienia. Dało to impuls dla coraz większej ilości kobiet (a także mężczyzn), nie tylko tych z czerwonych dywanów, do opowiedzenia o swoich przeszłych traumach związanych z molestowaniem. Rodzące się z tego faktu poczucie wstydu związane z odkrytą skalą degeneracji w jakiej tkwiła fabryka snów, nie ominęło także świata muzycznego; wystarczy przywołać gorącą sprawę Decapitated czy oskarżenia, jakie spotkały gitarzystę Real Estate, Matta Mondanile'a, a i tak zdaje się to tylko początkiem...

Jednak mowa będzie tutaj o ofiarach, bowiem do grona kolejnych wykorzystanych osób włączających się w ujawnianie przykrych wspomnień dołączyła Alice Glass, będąca niegdyś fundamentem elektronicznego zespołu Crystal Castles, oskarżająca swojego wieloletniego współpracownika Ethana Katha o szantaż, molestowanie, stalking, gwałt oraz znęcanie się zarówno fizyczne, jak i psychiczne, o czym możemy przeczytać w oświadczeniu umieszczonym na stronie wokalistki.

Jak donosi Pitchfork, Ethan Kath jednoznacznie odciął się od oskarżeń Alice, określając je stekiem kłamstw i pomówień. Zaznaczył także, że w związku z zaistniałą sprawą zamierza wstąpić na drogę sądową, podkreślając jednocześnie, że posiada wielu świadków mogących poświadczyć jego niewinność.

Nie nam oceniać, kto w tym sporze mówi prawdę a kto kłamie; jednak problem, jakim jest molestowanie seksualne, nie tylko na najwyższych szczeblach drabiny społecznej, jest problemem, o którym trzeba głośno mówić. I z tego powodu, jako redakcja, i jako że powinno być to wewnętrznym obowiązkiem każdego przyzwoitego człowieka – z całych sił wspieramy wszelkie ofiary tego typu podłych zachowań, życząc odwagi do śmiałej walki z poniżeniem oraz niesprawiedliwością.

Michał Kołaczyk    
BIEŻĄCE
Todd Edwards"You're Sorry"
Panda BearBuoys