INNE - LISTY

Kim jesteś i o co ci chodzi

Od: megadopamina
Temat: ..!!..
Data: 30 grudnia 2005

Jeśli muzykę którą polecacie można podzielić na 10 kategorii , w tym jedna kategoria bez kategorii nie dająca się jak to się mówi zaszuflatkować , to doskonale wyglądałby podział na takie kategorie w skali od 1 do 10 x 10 daje 100 najelpszych płyt 200 - 2005 , dlatego ,że :
1 Słuchacze szybciej odnajdywaliby to czego od muzyki oczekują
2 Wiele płyt zasługuje na pierwsze miejsce w danej kategorii , a w rankingu 100 najlepszych płyt 6 lecia jest to niemożliwe.
3 Sami recęzęci dzielili by się obowiązkami według gustów
4 Recęzje oddawałyby skale doznań estetycznych odbiorcy który preferuje daną kategorie, co właśnie jest dodatkowym ułatwieniem dla ludzi o podobnych oczekiwaniach.
5 Muzyka byłaby łatwiejsza do ogarnięcia , przyswojenia , i zniknełoby uczucie chaosu. Jeśli nie da się wyodrębnić 10 może być np. 5 po 20 płyt
Jednak czytając Wasze recęzje, jestem przekonany, że takich kategorii jest więcej niż 5 Czy nie tak powinien wyglądać ranking 2000 - 2006 ?

Jednak nierozszczygnięte pytanie dotyczy tego: w jaki sposób dokonać podziału na kategorie w tej różnorodnej muzyce ? Ten serwis Porcys jest państwem mniejszości narodowych , trzeba je wyłapać i poustawiać w odpowiednich kolumnach. Tak jak rasy ludzkie tak i muzyka różni się od siebie chociasz nalezy do tego samego gatunku. Ma wspólne cechy , niezaprzeczalnie , ale i różnice , i własnie rozstrzygnięcie ile różnic jest i ile z nich jest do siebie podobnych jest kluczem do rozwiązania problemu wielkiego nieładu i chaosu.
Porcys powienien być podzielony ale kto się podejmie tego zadania?
Macie tyle recęzji ,że rozdzielenie ich według podobieństw i różnic zajęloby wam pewnie z miesiąc. Ponadto szybciej by się dostrzegało podobieństwa w danej kategorii między użyciem jakichś środków artystycznych w tworzeniu muzyki.
Podział powienien wyglądać tak: 5, 6, kolumn?
Pierwsza kolumna płyt to muzyka którą łączy : ...,...,...,...,...,...,
Druga kolumna płyt to muzyka którą łączy:...,...,...,...,...,...,
Co łączy co dzieli ? to nalezy do Was , najlepszych dziennikarzy muzycznych w kraju.

BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"