INNE - FORUM

dla kogo Mercury Music Prize?

31 lipca 2005

Coldplay - X&Y
The Magic Numbers - The Magic Numbers
Kaiser Chiefs - Employment
Bloc Party - Silent Alarm
Antony And The Johnsons - I Am A Bird Now
Maximo Park - A Certain Trigger
The Go! Team - Thunder Lightning Strike
Seth Lakeman - Kitty Jay
KT Tunstall - Eye To The Telescope
Polar Bear - Held On The Tips Of Fingers
Hard-Fi - Stars Of CCTV
M.I.A. - Arular

?

/\
  • wygrali chłoptasie z alt- j :////
    ale skucha, co mysleliscie ze jessie were? (6 listopada 2012)
  • problem z mercury prize jest taki, ze zazwyczaj nie wygrywa najfajniejszy i najwazniejszy album. Ale nominacje zawsze zacne...
    profesór z oksfordu (25 października 2012)
  • @camel- no to chłopie nie ogranisz paru naparwde przyzwoitych płyt...;/posmutniałem, porcysowcy od pewnego czasu totalnie ignorują rynek brytyjski... OK, nie mówie, ze dzieją sie tam jakies mega ciekawe rzeczy ale kurna powinieneś koajrzyc chociaz z 5 nazwisk z tej listy, ziom. A wracając do nagród mercury (jakis idiota o nicku rojal próbował byc chyba zabawny, ale mu nie wyszło)to moze ustalmy pewne fakty bo widze, ze są tu jakies nieogarniete ziomki. 90% LP nominowanych do Merucry prize w ciagu ostatnich 20 lat to były dobre lub bardzo dobre płyty. w zeszlym roku wygrzebałem dzieki mercury ghoestpoeta np. i ciesze sie ze chłopina troche wypłyna i zaistniał dziekie tej nominacji.Uważam, ze nagroda jest potrzebna, gdyż jest sensowną przeciwagą dla głupich britawards. Kazdy, kto odrobinke interesuję sie rynkiem brytyjskim przyzna mi rację. Pozdrawiam
    smutny brytofil (25 października 2012)
  • ło Boże, nikogo poza Maccabees nie znam, chyba straciłem kontakt z gb muzyką, niestety...
    camel (23 października 2012)
  • ale kogo obchodzą ci szczynowi wykonawcy i jebane pseudonagrody?
    rojal (23 października 2012)
  • no prosze 2 lata wam uciekły hihi 2012:) Alt-J – An Awesome Wave Django Django – Django Django Field Music – Plumb Lianne La Havas – Is Your Love Big Enough? Richard Hawley – Standing at the Sky's Edge Ben Howard – Every Kingdom Michael Kiwanuka – Home Again Sam Lee – Ground of Its Own The Maccabees – Given to the Wild Plan B – ill Manors Roller Trio – Roller Trio Jessie Ware – Devotion - obstawiam Jessie Ware albo Django Django, a wy?
    kurcze miałem przestac pisac na porcysie (23 października 2012)
  • Speech Debelle nagrodzona Mercury Prize Wczoraj wieczorem wręczono nagrodę dla najlepszego brytyjskiego lub irlandzkiego albumu ostatnich dwunastu miesięcy. Trafiła ona do Speech Debelle za krążek "Speech Therapy". Speech Debelle, czyli Corynne Elliott, jest pierwszą od siedmiu lat kobietą, która otrzymała Mercury Prize. Powtórzyła sukces Ms Dynamite, której album "A Little Deeper" nagrodzono w 2002 r. Jurorzy uzasadnili swój wybór, nazywając Speech Debelle "wyjątkowym nowym głosem w brytyjskim hip hopie, silnym, ciepłym i refleksyjnym". Raperka pokonała "Two Suns" Bat For Lashes, "Lungs" Florence And The Machine, "Friendly Fires" Friendly Fires, "Glasvegas" Glasvegas, "Primary Colours" The Horrors, "La Roux" La Roux, "Sensible Shoes" Led Bib, "The Invisible" The Invisible, "Sea Saw" Lisy Hannigan, "West Ryder Pauper Lunatic Asylum" Kasabian i "Twice Born Men" Sweet Billy Pilgrim. Po ogłoszeniu nominacji za faworytkę uważano Florence And The Machine.
    Infomuzyka.pl (9 września 2009)
  • tak, Amy Winehouse, choć jak będzie za dużo piła pewnie nagrodzą Klaxons. Z nominowanych polecam The View, Basquiat Strings i Dizee Rascala.
    Andrzej (23 lipca 2007)
  • Amy
    sivi (23 lipca 2007)
  • w tym roku ma to sie nastepujaco: Arctic Monkeys - Favourite Worst Nightmare Klaxons - Myths Of The Near Future Amy Winehouse - Back To Black Maps - We Can Create The View - Hats Off To The Buskers Jamie T - Panic Prevention Dizzee Rascal - Maths & English Bat For Lashes - Fur And Gold Young Knives - Voices of Animals And Men Fionn Regan - The End Of History New Young Pony Club - Fantastic Playroom Basquiat Strings - Basquiat Strings kogo typujecie?
    tdj (22 lipca 2007)
  • No i pięknie :)uwielbiam :)
    Magduuu (27 czerwca 2006)
  • I bardzo dobrze,że wygrał Antony.
    gypsywoman (7 września 2005)
  • and the winner is...Antony And The Johnsons - I Am A Bird Now
    /\ (7 września 2005)
  • też tak sądzę, tym niemniej za to dostanie.
    bh (4 sierpnia 2005)
  • lubie bloc party ale z innowacyjnościa to ta kapela nie ma nic wspólnego
    ja (4 sierpnia 2005)
  • dostanie Bloc Party za innowacyjność i takie tam.
    bh (4 sierpnia 2005)
  • kaiser chiefs lub anthony ale nie mają szans!!! pierwsi za pewnego rodzaju teatralność a drudzy za "niepoprawność" seksualną. niestety
    Peter (4 sierpnia 2005)
  • U bukmacherow z William Hill wyglada to tak: * Kaiser Chiefs 'Employment' - 4/1 * Coldplay 'X&Y' - 6/1 * Bloc Party 'Silent Alarm' - 6/1 * KT Tunstall 'Eye To The Telescope' - 6/1 * The Magic Numbers 'The Magic Numbers' - 8/1 * Hard-Fi 'Stars On CCTV' - 8/1 * Antony And The Johnsons 'I Am A Bird Now' - 10/1 * Maximo Park 'A Certain Trigger' - 10/1 * M.I.A. 'Arular' - 10/1 * Polar Bear 'Held On The Tips Of Fingers' - 12/1 * Seth Lakeman 'Kitty Jay' - 12/1 * The Go! Team 'Thunder Lightning Strike' - 12/1Jak dla mnie to powinna dostac M.I.A. - Arular lub The Go! Team - Thunder Lightning Strike
    intoeyes2001 (1 sierpnia 2005)
  • Antony & The Johnsons -"I'Am A Bird Now"ale pewnie wygra Coldplay:(
    gypsywoman (1 sierpnia 2005)
  • The Go! Team.Ale wiadomo, że dostanie Coldplay za swoje ostatnie szczyny.
    Qba (1 sierpnia 2005)
  • bez watpienia The Go! Team.
    bigos (31 lipca 2005)
  • ja się waham między Bloc Party a The Magic Numbers
    /\ (31 lipca 2005)
  • Panie Jerzy, można oddać tylko jeden głos! ;)
    /\ (31 lipca 2005)
  • Antony And The Johnsons - I Am A Bird Now
    mgr Jerzy Walczak (31 lipca 2005)
  • Antony And The Johnsons - I Am A Bird Now
    mgr Jerzy Walczak (31 lipca 2005)
BIEŻĄCE
Porcys's Guide to Polish YouTube: 150 najśmieszniejszych plików internetowych
Ekstrakt #2 (kwiecień-grudzień 2022)