IMPREZY
Sun Glitters i Platonick w Dive w Hydrozagadce!

Sun Glitters i Platonick w Dive w Hydrozagadce!

29 kwietnia 2015 - Hydrozagadka - Warszawa

Bilety: 30/40 zł
rezerwacja tańszych biletów: hydrozagadkaklub@gmail.com
(w treści maila należy podać nazwę koncertu, imię i nazwisko oraz liczbę rezerwowanych biletów)

Wydarzenie na FB

Sun Glitters i Platonick w Dive w Hydrozagadce!

SUN GLITTERS
(Chillwave / Shoegaze)

Lśnią w świadomości fanów muzyki elektronicznej od ponad dwóch lat. Charakteryzują ich rozedrgane bity i pulsujace dźwięki syntezatorów odwołujące się do nurtów takich jak synth-pop, ambient czy dustup. Scattered Into Light to pierwsza płyta Sun Glitters w której elektronika łączy się z wokalem Sary Cappai. Jej talent dodaje blasku ponad połowie kompozycji. Efekt ich wspólnej pracy zdaje się unosić, płynąć. Tworzą je melodie wpatrzone w gwiazdy, musujący bas i teksturalne bity, będące ukłonem w stronę house’u i hip hopu. Ta płyta jest wspaniałym dziełem i dowodem na to, że twórczość Sun Glitters jest świeżym akcentem na rynku muzycznym.

Platonick Dive

"Cisza przeciwko hałasowi" – to definicja muzyki Platonick Dive. Składa się na nią ambient i geometryczne konstrukcje przeplatane wybuchami sprzężenia zwrotnego. Muzycy są zafascynowani muzyką elektroniczną, pogłosami, loopami i fiordami. IDM, muzyka eksperymentalna, echa dubstepu i magiczne dźwięki gitar. Platonick Dive pochodzą z Liviorno we Włoszech, zespół tworzą: Gabrielle Centelli (gitara, wokal, syntezator, sampler), Marco Figliè (gitara, efekty, syntezator, sampler) i Jonathan Nelli (perkusja).

Overflow to najnowszy album zespołu. Ich kolejny krok w nowej "platonicznej terapii". Muzycy twierdzą, iż ta płyta jest bardziej rytmiczna i jeszcze bardziej elektroniczna, nie dająca spokoju zarówno twórcom jak i odbiorcom. Artyści muszą tworzyć, aby nie stać w miejscu. W najnowszej produkcji warstwa elektroniczna jest dominująca, ale przeplatają ją partie instrumentalne. W przeciwieństwie do poprzedniego albumu – Therapeutic Portrait, utwory są krótsze, szybsze, bardziej bezpośrednie z licznym wykorzystaniem głosu. Gitarowe riffy i dźwięki syntezatorów, rytmicznie powracajace echa i loopy łączą się ze sobą, a perkusja nadaje wszystkiemu odpowiednią rytmiczną podstawę. W tym albumie jest dużo ruchu. To podkład do powolnego, abstrakcyjnego tańca.

Patroni Medialni:

PORCYS
Post-rock PL
Laif
shoegaze.pl

Materiały Organizatora    
24 kwietnia 2015
BIEŻĄCE
Porcys's Guide to Polish YouTube: 150 najśmieszniejszych plików internetowych
Ekstrakt #2 (kwiecień-grudzień 2022)