IMPREZY

mAtter night: Yukitomo Hamasaki/ Pleq w Puzzlach. Konkurs!

1 kwietnia 2011 - Klub Puzzle - Wrocław Autor The Metamorphosis wystąpi we Wrocławiu razem z założycielem labelu mAtter.

Materiały organizatora:

Tylko w Puzzlach będziecie mieli okazję wziąć udział w unikatowym projekcie: Pleq i Yukitomo Hamasaki. [experimental- glitch- abstract- drone]YUKITOMO HAMASAKI

34 letni muzyk, experymentator. W skład jego dyskografii wchodzi minimalistyczno glitchowa płyta wydana na mAtter http://www.matter.jp/works/releases/works-list.html

Muzyka stworzona przez Yukitomo Hamasaki zawiera wiele interesujących dla ucha elementów i cech. Wprowadza ona w kontekst, w dźwięki, które nas otaczają. Porównywalnie to tak, jakby patrzyć czy słuchać krajobrazu przez okno lub pod mikroskopem. W skład jego dźwięków wchodzi szeroka paleta glitchu i field recordingu : dźwięki pociągu, owadów, ptaków, głos człowieka, statków powietrznych, jednocześnie one wszystkie filtrowane są z wiatrem. W tym samym czasie, podstawową strukturą jest soundscape, który daje wyraźne poczucie zdeformowanego krajobrazu.

PLEQ

Pleq to autorski projekt Bartosza Dziadosza , reprezentanta eksperymentalnego nurtu w muzyce elektronicznej , który w swoich kompozytach łączy elementy muzyki laptopowej , drone, down tempo oraz abstrakcyjnego glitchu. Gatunek IDM z którym Pleq jest kojarzony powoli odchodzi w zapomnienie a na jego miejsce wkrada się Modern Classical. Projekt Pleq z perfekcyjnym wyczuciem i konsekwencją rozwija swój własny styl , który określić można jako : Glitch & Melancholy Doceniony przed laty za granicą, w naszym kraju ciągle jest uważany za twórcę niszowego.

Kolaboruje z obszernym gronem artystów, których zaprasza do kreacji. Na liście osób które miały znaczący wpływ na twórczość Pleq-a możemy znaleźć: Hiiro-Tent i Chichiro ( Japonia) , Yui Onodera ( Japonia) Segue ( Kanada), Tapage ( Holandia) , Nebulo ( Francja) , Materpfahl ( Niemcy) , Anna Rose Carter ( Wielka Brytania) , Pawn ( Japonia), Philiphe Lamy (Francja), Offthesky ( USA ) , Spyweirdos ( Grecja) , Manekinekod i Magnitophono ( ta sama postać jednak dwa rożne projekty, Grecja)- która wywarła najwiekszy wpływ na jego twórczość, w najważniejszym albumie " The Metamorphosis " współtworzyła utwór Maus.

AD NOJSE (Visualization)

http://vimeo.com/user4850629

AD NOJSE - Michał Misiura ur. 11.11.1987r. Obecnie student drugiego roku studiów magisterskich w Instytucie Sztuki w Opolu. Jego działania mają często charakter eksperymentalny, oscylują na pograniczu sztuki multimedialnej, video i efektów specjalnych; zajmuje się także projektowaniem graficznym. Jest autorem instalacji audiowizualnych oraz mappingowych. Od 2009 roku współpracuje jako Vj z grupami: Propaganda Soundsystem, Stereometria oraz z artystami takimi jak: Pleq, Elektrische.tv.


http://matter.jp/ to designerski label. Tu wyszedł m.in limitowany i ręcznie robiony album Absorbed by Resonance. mAtter jest niezależną wytwórnią i organizacją artystyczną, która swoją siedzibę ma w Tokio.  Label założony został w 2008 przez japońskiego artystę Yukitomo Hamasaki.  Główne założenie mAtter to atrakcyjny design , który ewoluuje wokół wzajemnych zależności pomiędzy dźwiękiem i projektowaniem.  mAtter zrzesza najlepszych eksperymentalnych muzyków, architektów, fotografów, pisarzy...

After Party: Przaśnik
Start: 21:00
Wstęp: 10 zł

Konkurs: W naszym konkursie możecie wygrać podwójną wejściówkę na ten szczególny występ. Wystarczy, że do 30 marca przyślecie na adres redakcja@porcys.com odpowiedź na pytanie: które miejsce w naszym rankingu polskich albumów poprzedniej dekady zajął album The Metamorphosis? Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy tę szczęsliwą, a zwycięzcę poinformujemy mailowo. Powodzenia!

BIEŻĄCE
Ross From FriendsFamily Portrait
NecksBody