IMPREZY

Marcelina akustycznie na "Piątkowym Wieczorze z Muzyką Duszy"

17 lutego 2012 - Znośna Lekkość Bytu (ul. Lubelska 30/32) - Warszawa Pierwszy koncert nowego cyklu portalu JazzSoul.pl.

Materiały organizatorów:


Już 17 lutego rusza nowy cykl koncertów w Warszawie. Jako pierwszy artysta na scenie klubu 'Znośna Lekkość Bytu' pojawi się Marcelina, która zagra koncert akustyczny. Wokalistce na scenie towarzyszyć będzie zespół składający się z Ułana, Etiego i Krzysztofa Pacana. To dopiero początek. Luty jest wyjątkowym miesiącem, ponieważ koncerty odbędą się dwa najbliższe piątki. Od marca artyści występować będą w pierwszy i ostatni piątek miesiąca. Nadal można zakupić bilet na koncert Marceliny w niższej cenie, 10 zł - wystarczy wysłać maila (bilety@jazzsoul.pl) z nazwiskiem oraz ilością biletów. W dniu koncertu cena wynosić będzie 15 zł. Organizatorem i pomysłodawcą cyklu 'Piątkowe Wieczory z Muzyką Duszy' jest portal muzyczny JazzSoul.pl.

Marcelina BIO:

Marcelina to absolwentka Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, wokalistka, założycielka zespołu i projektu Marcelina. W 2008 roku zadebiutowała pod pseudonimem Mariija piosenką „There Is No One”, która została wydana na trzech kompilacjach: „RAM Cafe 2” (2008), „Only Pleasure” (2008) i „Muzyka jest z Wenus”(2009).

W 2008 roku Marcelina wraz zespołem zajęła 3. miejsce w telewizyjnym show muzycznym „Nowa Generacja” organizowanym przez TV4, gdzie spotkała się ze znakomitymi recenzjami ze strony jury – Janusza Borysewicza, Michała Figurskiego, KatarzynyKanclerz i Biliany Bakid. Rok później Marcelina zajęła także 3. miejsce w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym nagrodą był koncert na prestiżowym Coke Live Festival w Krakowie.

22 marca 2011 roku ukazała się pierwsza płyta wokalistki. Album zatytułowany „Marcelina” powstawał w warszawskim studiu Tokarnia od listopada 2009, pod okiem producenta muzycznego – zespołu JUNE.

Marcelina choć fonograficznie debiutuje, na swoim koncie ma ponad 50 koncertów (wcześniej występowała także pod pseudonimem Mariija), w 2011 roku zagrała m.in. na prestiżowym Open’er Festival w Gdyni – 30 czerwca, Tent Stage, a także na takich imprezach jak pokazy mody (Noc Młodych Zdolnych 2011), na Malcie w Poznaniu, w Stodole w Warszawie. Zagrała wiele klubowych i plenerowych koncertów.

Autorką i współautorką tekstów na płycie jest Marcelina, część tekstów wokalistka napisała wspólnie z Natalią Grosiak (Micromusic). Marcelina jest także współkompozytorką większości piosenek, które tworzyła razem z zespołem JUNE (Jan Smoczyński, Robert Cichy, Krzysztof Pacan, Przemek Pacan) oraz Dawidem Korbaczyńskim (Mikromusic). Realizatorem nagrań na albumie jest Jan Smoczyński (JUNE).

Zespół JUNE, który towarzyszy Marcelinie na płycie, tworzy grupa młodych muzycznych pasjonatów, prezentujących nowe spojrzenie na tzw. stary dobry Soul. W 2008 roku w wytwórni Kayax ukazała się ich płyta pt. That’s What I Like”, z gościnnym udziałem Kayah i Pauliny Przybysz (ex-Sistars). Członkowie zespołu JUNE dali się także poznać jako rewelacyjni muzycy współpracujący z takimi polskimi gwiazdami jak: Smolik, Anna Maria Jopek, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Ania Dąbrowska. Obecnie współpracują i grają także z Marceliną.

Patroni medialni: City Info TV, RadioWWW.eu, POKA POKA, Gazeta Studencka, Porys, soulbowl.pl, axunarts.pl, mmwarszawa.pl.

Bilety: 10 zł/15 zł (przedsprzedaż - bilety@jazzsoul.pl)

BIEŻĄCE
Pikers"Klatkaż"
Piotr KurekPolygome