IMPREZY

Cykl before'ów przed World Wide Warsaw czas zacząć

WWW 2018 before parties:

Forest Swords, Ross From Friends, Bicep, Robert Glasper

Teatr WARSawy, Kino Luna, październik - listopad 2017

 

Tradycją już stał się cykl jesiennych beforów przed Festiwalem WWW. Każdy w innym klimacie muzycznym - wszystkie spójne pod względem wizji, by pokazywać najciekawsze kierunki w najnowszej muzyce. Na beforach do tej pory zagrali m.in. Autechre, Gaslamp Killer, Nosaj Thing czy Clams Casino. Pora na rozgrzewkę przed edycją 2018. Partnerem WWW 2018 oraz cyklu beforów jest Łomża Jasne Pełne.

 

Forest Swords / WWW 2018 before party

25.10, Teatr WARSawy, 20:00

 

Forest Swords powraca z długo wyczekiwanym albumem i przy okazji po raz pierwszy w karierze odwiedzi Warszawę, która już w październiku rozpocznie przygotowania do 4. edycji Festiwalu World Wide Warsaw - WWW2018. Koncert odbędzie się na sali teatralnej (na stojąco) dzięki współpracy z TEATR WARSawy.

 „Compassion” to follow-up do jego debiutanckiej płyty „Engravings” z 2013 roku, który zostanie wydany 5 maja tego poprzez Ninja Tune. Razem z płytą fani artysty będą mogli zobaczyć szereg multidyscyplinarnych projektów, które poszerzą tematykę i koncept twórczości muzyka poprzez inne formy artystyczne. Wszystko to będzie nadzorowane przez Dense Truth – studio sztuki eksperymentalnej i label należący do producenta.

 „Compassion” ma być odpowiedzią na niepewny i agresywny nowy świat, w którym aktualnie żyjemy i w ramach którego musimy się komunikować. Muzyk stara się wycisnąć genezę tej rzeczywistości i przekształcić ją w wyjątkowe dźwiękowe terytorium gdzieś pomiędzy ekstazą a melancholią i ludzkim odczuwaniem przemijania. Na nowej płycie muzyk chce celebrować zwierzęce połączenie między ludźmi, fakt istnienia i naszą niepewność co do drogi, którą to wszystko podąża. Rezultatem tego wszystkiego stało się wyjątkowo przemyślane brzmienie łączące fascynację muzycznym antykiem i przyszłością, od digitalowych tekstur, field recording, przez klekoczące beaty po przesterowany jazz w orkiestrowych aranżacjach

 „Podobnie jak wiele innych osób, od kiedy zacząłem pracować nad tą płytę zacząłem mieć problem z ujrzeniem światełka w tunelu. Zrozumiałem, że naszą siłą jest fakt, że zamiast poszukiwać go możemy je stworzyć własnoręcznie” - mówi Matthew Barnes, czyli Forest Swords.

 

Bicep LIVE, Ross From Friends LIVE / WWW 2018 before party

24.11, Kino Luna, 22:00

 

Taneczną odsłonę cyklu beforów uświetnią aż 2 występy live: na scenie FEEL MY BICEP z nowym materiałem oraz Ross From Friends. 

 

Robert Glasper Trio / WWW 2018 before party

26.11, Teatr WARSawy, 19:00

 

Rober Glasper to jeden z najciekawszych jazzowych muzyków ostatnich lat. W trakcie ponad dziesięcioletniej kariery amerykański muzyk był nominowany sześciokrotnie do nagrody Grammy zdobywając tę statuetkę trzy razy. Glasper jest znany ze swojej miłości nie tylko do jazzu, ale też do hip-hopu. Przez lata współpracował z najciekawszymi raperami takimi jak Mos Def,Kanye West, Kendrick Lamar czy MF DOOM. W ramach beforu World Wide Warsaw muzyk zawita do Warszawy po raz pierwszy.

Materiały Organizatora    
23 października 2017
BIEŻĄCE
Todd Edwards"You're Sorry"
Panda BearBuoys